Jak ukryć kable – sprawdzone patenty

Plątanina kabli to zmora niejednego domu. Nikt ich nie lubi, ponieważ wyglądają nieestetycznie. Potrafią skutecznie popsuć każdą aranżację. Jak ukryć kable raz na zawsze, szczególnie gdy wciąż pojawiają się nowe? Przedstawiamy kilka sposobów.

Kable w ścianie

Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które znajdziemy w wielu domach. Przykładowo gdy wieszamy telewizor na ścianie, tuż za nim możemy ukryć wszystkie irytujące kable. W tym celu należy wykuć w ścianie korytko i w nim umieścić przewody. Następnie całość maskuje się płytą kartonowo – gipsową lub sklejką i zagipsowuje na równi ze ścianą. Przy wlocie i wylocie zostawiamy rynienki i niewielkie otwory, które przydadzą się przy dodawaniu lub wymienianiu kabli na nowe.

Polecamy: ryzyko zakupy na rynku wtórnym – poradnik

Maskownica czyli ukrywamy przewody

Maskownica pozwala ukryć przewody bez robienia w domu rewolucji. Najczęściej mają kształt węża i są wykonane z giętkich, ale wytrzymałych materiałów. Im większa jej średnica, tym więcej kabli się w niej zmieści. Równie ważna jest też długość, która powinna wynosić co najmniej tyle, ile długość przewodów w konkretnym pomieszczeniu. Akurat tradycyjny rodzaj tych produktów nie wygląda szczególnie efektownie, dlatego obecnie znajdziemy pomysłowe maskownice, np. przypominające węża, które pasują zwłaszcza do dziecięcych wnętrz.

Najczęściej wybieranym kolorem maskownic do kabli jest biały, ponieważ jest najmniej widoczny przy jasnych ścianach. Ale znajdziemy również inne. Elegancko będą się prezentować grafitowe i czarne, czy te w kolorze aluminium. Producenci oferują również listwy maskujące, które można malować na dowolny odcień.

Aranżacja przestrzeni: styl wabi sabi

Dostawka do ściany 

Jest to bardzo ciekawy gadżet z przedłużaczem, który stawiany jest tuż obok ściany. Sprawia, że większość kabli jest schowanych, a w razie potrzeby podłączenia nowych przewodów możemy go swobodnie odsunąć.

Pojemnik na przewody

Jest to jeden z najprostszych sposobów na ukrycie przewodów. Dziś znajdziemy designerskie pojemniki na przewody, które mogą nawet stanowić dekorację. Sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach.

Dowiedź się więcej: jak urządzić mieszkanie na wynajmem?

Organizer przewodów

Organizery do przewodów są najmniej widocznym rozwiązaniem. Możemy w łatwy sposób zainstalować je przy biurku, szafce czy na ścianie. Co prawda, nie zakrywa przewodów, ale pozwala poprowadzić je np. wzdłuż ściany, dzięki czemu kable znikają z pola widzenia. Często sprzedawane są w postaci klipsów.

Ceny mieszkań w Polsce 2018 – poradnik

Uniwersalna puszka listwowa

To gadżet, który można zakupić w sklepie budowlanym. Kable, które są pociągnięte listwą w sprytny sposób można ukryć w każdym jej miejscu. Tym samym nie ma konieczności robienia dziur w ścianie.

Dodatkowa listwa przypodłogowa

Gdy mamy już zainstalowane listwy przypodłogowe, w których nie zmieszczą się dodatkowe kable rozwiązaniem są dodatkowe specjalnie listwy. Przymocowuje się je do już istniejących. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, które skutecznie pochowa wszystkie kable.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *