20 czerwca 2024
Kupno mieszkania w Poznaniu

Gdzie warto kupić mieszkanie w Poznaniu?

Coraz więcej osób spoza Poznania poszukuje nieruchomości w centrum aglomeracji. Mieszkanie w dużym mieście to przede wszystkim stabilna lokata kapitału. Jak wybrać inwestycję nie znając rynku? Gdzie w Poznaniu mieszka się najlepiej? Która dzielnica jest modna? Odpowiedzi na te pytania można uzyskać już w najbliższy weekend podczas targów nieruchomości. 

Największym zainteresowaniem w Poznaniu cieszy się Stare Miasto. Przyjęto, że obszar ten rozciąga się od ścisłego centrum po północne krańce miasta. Według badań w tej dzielnicy chciałoby mieszkać prawie 45% kupujących. Częścią Starego Miasta są m.in. Naramowice. To jeden z najgorętszych adresów tego roku.

Mieszkanie dla studenta w Poznaniu – w jakie dzielnicy wynająć lokal? Sprawdź.

Naramowice to modna wśród młodych osób dzielnica, która usytuowana jest w północnej części Poznania w okolicy Rezerwatu Żurawiniec. Taka lokalizacja zapewnia bezpośredni kontakt z przyrodą, możliwość popołudniowych spacerów, odpoczynku na łonie natury czy uprawiania sportu. Naramowice są połączone z centrum miasta szybką linią tramwajową, tzw. PeSTką. Dzięki temu dojazd do Starego Miasta zajmuje kwadrans. Nie bez znaczenia jest także bliskość kampusu uniwersyteckiego. To sprawia, że mieszkania na Naramowicach dobrze się wynajmują i są trafioną inwestycją. Obecnie na terenie dzielnicy realizowanych jest szereg inwestycji. Jedną z nich jest kompleksy Żurawiniec Park wybudowany przez Agencję Inwestycyjną. Składa się z on siedmiu budynków, cztero-, pięcio- i sześciokondygnacyjnych. Każdy budynek ma dostęp windą do podziemnych hal garażowych. Łączna liczba mieszkań w kompleksie wynosi 201.

– Dla klientów przygotowaliśmy atrakcyjną, targową promocję. Do końca miesiąca na osiedlu Żurawiniec Park promocyjne ceny są o 200 i 300zł/mkw niższe a rozpoczynają się już od 4.990zł/mkw. Oznacza to około 11.000 – 16.000 złotych oszczędności przy zakupie mieszkania dwupokojowego względem ceny regularnej.- mówi Bożena Taflińska – Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. Mieszkania są gotowe do odbioru, dzięki czemu można dokładnie obejrzeć lokale i po podjęciu decyzji zakupowej od razu przystąpić do aktu notarialnego – dodaje.

Po drugiej stronie Rezerwatu Żurawieniec rozciąga się poznańskie Piątkowo. To najbardziej popularna „sypialnia” miasta Poznań. Komfort mieszkania w tej dzielnicy zapewnia mieszkańcom szybki tramwaj, liczne szkoły, przedszkola, żłobki, przychodnie oraz sklepy i galerie handlowe. Na Piątkowie powstaje już kilka nowych inwestycji m.in. Osiedle Batorego 41A.

– Każde mieszkanie będzie miało duży balkon lub zielony taras, na ostatnich piętrach mamy kilka wyjątkowych mieszkań z dużymi tarasami na dachu budynku. Pod budynkiem powstaje hala garażowa i komórki lokatorskie, zaplanowano także miejsca postojowe wokół osiedla. Dodatkowo inwestycja cechuje się małą liczbą mieszkań na piętrach. Zapewnia to większą intymność i komfort mieszkańcom – tłumaczy Bożena Taflińska–Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. – Pierwszy etap tej inwestycji jest już oddany do użytku. W sprzedaży mamy zarówno gotowe mieszkania z pierwszego etapu jak i bogatą ofertę lokali z etapu drugiego. Ceny mieszkań zróżnicowane są w zależności od położenia i wielkości mieszkania i wynoszą już od 6100 złotych za metr kw. – mówi Bożena Taflińska – Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej.

Dla osób szukających czegoś bliżej Centrum bardzo dobrą lokalizacją jest Sołacz. Jedną z plomb w sąsiedztwie parku Sołackiego jest współczesna kamienica Casa Fonte (ul. Źródlana). Kamienica składa się z dwupoziomowych, 4-pokojowych apartamentów oraz z 2 – lub 3-pokojowych mieszkań. Teren nieruchomości jest ogrodzony i zamknięty, a dla każdego mieszkania przeznaczone jest jedno lub dwa miejsca parkingowe.

Mieszkania w inwestycji Casa Fonte oferowane są obecnie w promocyjnej cenie już od 6500 złotych za m kw. Sołacz to prestiżowa dzielnica Poznania. CASA FONTE To inwestycja dla wymagającego klienta. Zapewnia sąsiedztwo parku Sołackiego, a jednocześnie szybki dojazd do Starego Rynku. Najmniejsze dwupokojowe mieszkania w tej inwestycji mają 44,5 m kw., największe czteropokojowe 84 m kw.

Szukając mieszkania w obcym mieście warto dobrze przeanalizować dostępne oferty. Odwiedzenie inwestycji oraz spacer po okolicy z pewnością ułatwi podjęcie decyzji.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz