17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu Wola Center Warszawa

Develia sprzedała biurowiec Wola Center za 101,9 mln euro

Develia, jeden z największych ogólnopolskich deweloperów, sfinalizowała sprzedaż warszawskiego biurowca Wola Center za 101,9 mln euro netto (ok. 435 mln zł). Nabywcą liczącego 33,3 tys. mkw budynku jest fundusz Hines European Value Fund.

– Sprzedaż biurowca Wola Center jest konsekwencją naszej strategii w segmencie komercyjnym polegającej na budowaniu, komercjalizowaniu i sprzedaży inwestycji. Do końca roku planujemy zbycie jeszcze jednego budynku – Wola Retro. Zakładamy rozpoczynanie przynajmniej jednej inwestycji komercyjnej rocznie. W 2020 r. będzie to projekt Kolejowa we Wrocławiu, który obecnie jest na etapie uzyskiwania pozwoleń administracyjnych mówi Michał Hulbój, p.o. prezesa Develii.

W Polsce przybywa nowych mieszkań. Gdzie najwięcej?

Wola Center została wybudowana w 2013 r. Budynek składa się z 31,3 tys. mkw powierzchni biurowej i 2 tys. mkw powierzchni usługowej, jest w pełni skomercjalizowany.

Z części kwoty otrzymanej od kupującego zostanie spłacony kredyt zaciągnięty na budowę tego projektu w wysokości 45,2 mln euro. Pozostałe 56,7 mln euro trafią do spółki.

Fama Jeżyce – pierwsza odsłona nowej inwestycji

– Sprzedaż budynku Wola Center w Warszawie potwierdza trend, iż nowoczesne, bardzo dobre budynki biurowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. To już kolejna transakcja z sukcesem zrealizowana przez zespół Develii w ostatnim okresie. Sam proces sprzedaży potwierdził pełne zaangażowanie, profesjonalizm i skuteczność obu stron aby sfinalizować transakcję w uzgodnionym harmonogramiemówi Marcin Purgal, który doradzała Develii przy transakcji.

Po sfinalizowaniu transakcji w portfelu nieruchomości komercyjnych Develii znajdują się: Arkady Wrocławskie, Sky Tower i Wola Retro.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz