20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu rynek pierwotny wyborem klientów

Rynek pierwotny pierwszym wyborem klientów

Rynek mieszkaniowy niezmiennie w dobrej formie. Zainteresowanie nowymi lokalami nie maleje – jak wskazują eksperci, sprzedaż utrzymuje się na stałym, stabilnym poziomie. Jakie nieruchomości cieszą się największą popularnością i na co zwracają uwagę klienci kupujący mieszkania z rynku pierwotnego? 

Rynek mieszkaniowy w III kw. 2019 roku

Jak wynika z raportu opublikowanego przez JJL, liczba mieszkań sprzedanych w III kw. 2019 r. wzrosła względem porównywalnego okresu w roku ubiegłym. W sześciu aglomeracjach o największej skali obrotów na rynku pierwotnym, wprowadzono do sprzedaży aż 14,5 tys. lokali. Pomimo wzrostu cen nieruchomości zainteresowanych nie brakuje. Największy wzrost, w porównaniu do ubiegłego kwartału, odnotowano w Krakowie (3,7%), najmniejszy w Warszawie (1,5%). 

Szukasz mieszkania na nowoczesnym, funkcjonalnym osiedlu w magicznym Grodzie Kraka? Sprawdź ofertę dewelopera Cracovia Property.

Mieszkania, które wybierają klienci

Przykładem inwestycji, która została wprowadzona do sprzedaży w III kw. 2019 roku jest Stacja Wola – projekt realizowany przez ECHO Investment. Obiekt posiada łącznie 1000 lokali, które powstaną w dwóch etapach. Sprzedaż mieszkań w tej inwestycji obrazuje poziom zainteresowania nowymi nieruchomościami w Warszawie. W przeciągu miesiąca – licząc od momentu startu inwestycji – sprzedano aż 60 lokali. – Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania 1 i 2-pokojowe, ale także większe, z przynależącymi do nich dużymi tarasami – tłumaczy Marta Boreta, specjalista ds. marketingu w ECHO Investment. Jak dodaje, klienci zwracali uwagę na lokalizację inwestycji – dogodne połączenie z resztą miasta, a także bliskość terenów zielonych. Innym, często pojawiającym się wyróżnikiem była przestrzeń wspólna – zarówno sposób, w jaki została zaaranżowana, jak i udogodnienia, jakie przygotowano dla przyszłych mieszkańców. Często pojawiającym się przykładem jest w tym przypadku zewnętrzna siłownia – crossfit box. Warto także podkreślić, że spora część klientów doceniła samą architekturę – wygląd inwestycji, podkreślając wyjątkowość, oryginalność elewacji budynku.

Zamieszkaj w kulturalnej stolicy kraju – największą ofertę mieszkań na sprzedaż w Krakowie znajdziesz na Gethome.pl

Na własność czy na wynajem?

Nie tylko mieszkanie dla siebie, ale także pod wynajem – zapotrzebowanie na nowe lokale nie maleje. Wpłynęło to na poszerzenie oferty nieruchomości. Co więcej, pomimo rosnących cen, zakupy inwestycyjne niezmiennie pozostały na wysokim poziomie. Jak wskazują eksperci, jednym z powodów był stały wzrost czynszów we wszystkich dużych miastach w Polsce. W Warszawie czynsze najmu pod koniec września br. były wyższe o 5% względem ubiegłego roku.

Zainteresowanie naszą inwestycją pod kątem późniejszego wynajmu jest duże. Klienci doceniają innowacyjność osiedla – to jeden z niewielu kompleksów mieszkaniowych stawiający na smart rozwiązania, ekologię i mobilność mieszkańców – co pozytywnie wpłynie na późniejszy koszt wynajmu lokalu. Mieszkania dostępne w Stacji Wola będą wyposażone w szereg nowoczesnych udogodnień, które znacznie poprawią komfort codziennego życia. Mieszkańcy będą mogli za pośrednictwem aplikacji zarządzać swoim lokum – kończy Marta Boreta.

SEGRO Liderem Zrównoważonego Budownictwa – co przesądziło o wyróżnieniu dla dewelopera?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz