25 maja 2024

Unidevelopment – ponad 700 sprzedanych mieszkań w 2019 roku

W 2019 roku Unidevelopment podpisał umowy deweloperskie z nabywcami ponad 700 lokali mieszkalnych i usługowych. Spółka osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży w trakcie przeszło 11 lat prowadzenia działalności deweloperskiej, odpowiadając atrakcyjną ofertą na widoczny na rynku popyt. Jest to możliwe m.in. dzięki wcześniejszemu zapewnieniu sobie dostępu do terenów inwestycyjnych z dużym potencjałem.

Jednym z kluczowych wyzwań dla firm deweloperskich działających w naszym kraju jest obecnie  pozyskanie gruntów pozwalających na realizację osiedli mieszkaniowych w największych polskich miastach. Unidevelopment skutecznie radzi sobie w tych warunkach. W 2019 roku spółka wprowadziła na rynek szeroką ofertę lokali, m.in. kontynuując wieloetapowe przedsięwzięcia. Wśród jej najważniejszych inwestycji są też projekty joint venture, prowadzone we współpracy z właścicielami nieruchomości.

Unidevelopment wciąż stabilnie się rozwija. Bank ziemi, który sobie zapewniliśmy, pozwoli nam utrzymać obecną skalę działalności również w kolejnych latach. Planujemy budować nowe osiedla m.in. dzięki połączeniu sił z innymi spółkami, które posiadają grunty z dużym potencjałem na realizację inwestycji deweloperskich. Umiejętność dobrej współpracy z takimi partnerami jest zdecydowanie naszym wyróżnikiem. Ze swojej zapewniamy im profesjonalizm w kompleksowym prowadzeniu projektów od wczesnej fazy przygotowania gruntu pod kątem formalnym, aż po sprzedaż mieszkań, a w ramach Grupy gwarantujemy solidnego Generalnego Wykonawcę Unibep S.A. – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment SA. 

Boom budowlany ogarnął całą Polskę. W którym polskim mieście działa najwięcej deweloperów?

W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby

W 2019 roku Unidevelopment skupiał się przede wszystkim na działalności w Warszawie i w Poznaniu. Oprócz tego deweloper kontynuował też realizację wieloetapowego projektu w Radomiu i zakończył swoją pierwszą inwestycję deweloperską w Bielsku Podlaskim. Budowa osiedli na tylu różniących się specyfiką rynkach, dodatkowo wzmacnia stabilność działania spółki.

Jedną z inwestycji realizowanych w Warszawie, która spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów w 2019 roku, była Ursa Home. To już trzeci wspólny projekt Unidevelopment SA i CPD SA w stołecznej dzielnicy Ursus. Ursa Home powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie, ukończonych już wcześniej, siostrzanych inwestycji Ursa Smart City i Ursa Park. Najnowsza część osiedla realizowana jest w dwóch etapach. Obydwa zostaną ukończone w 2020 roku. Wspólne projekty Unidevelopment SA oraz CPD SA są wieloletnim przedsięwzięciem, idącym w parze z dynamicznym rozwojem dzielnicy Ursus, która w ostatnich latach stale zmienia swój charakter, stając się coraz bardziej nowoczesną i przyjazną częścią stolicy. 

W 2019 roku spółka rozpoczęła też budowę Osiedla Coopera na warszawskim Bemowie. Unidevelopment zrealizuje ten projekt w 4 etapach. Łącznie, w 15 kameralnych, trzypiętrowych budynkach planowanych jest około 470 mieszkań. Jednym z wielu atutów Osiedla Coopera będzie bliskość drugiej linii metra. Dotychczas deweloper wprowadził tu do sprzedaży ponad 200 lokali w dwóch pierwszych częściach inwestycji. W minionym roku Unidevelopment ukończył też realizację projektu Marywilska Osiedle Kameralne na stołecznej Białołęce. 

Nowe osiedla od Skanska – deweloper buduje w Warszawie

Drugim obok Warszawy kluczowym rynkiem dla Unidevelopment jest Poznań. Deweloper od kilku lat działa tu poprzez spółkę Monday Development należącą do jego grupy kapitałowej. W 2019 roku, w stolicy Wielkopolski firma prowadziła sprzedaż mieszkań na osiedlu Zielony Sołacz Tarasy oraz w inwestycji Nowych Kosmonautów. W IV kwartale do oferty zostało wprowadzone osiedle Fama Jeżyce. Fama jest pierwszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach współpracy z Wiepofama Development. Zgodnie z podpisanymi umowami w ciągu najbliższych 10 lat spółki poprowadzą wspólnie wieloetapowy projekt mieszkaniowy na terenach znajdujących się przy ul. Dąbrowskiego. Będzie to rekordowa inwestycja dla Unidevelopment. Docelowo powstanie tam ponad 2200 mieszkań.

W 2019 roku deweloper kontynuował też działalność w Radomiu, gdzie posiada własny teren o powierzchni ok. 29 ha. Spółka rozpoczęła tam sprzedaż kolejnego etapu Osiedla Idea. Najnowszy budynek wielorodzinny o nazwie Idea Alfa, podobnie jak dwa wcześniejsze projekty zrealizowane na tej nieruchomości, jest przedsięwzięciem, które ma zapoczątkować zupełną przemianę niezagospodarowanych dotychczas, atrakcyjnie zlokalizowanych i malowniczych terenów w dzielnicy Wacyn. Ponadto, w 2019 roku firma zrealizowała też Osiedle Mickiewicza, swoją premierową inwestycję deweloperską w Bielsku Podlaskim. Wybudowana ona została w technologii opartej na panelach drewnianych, która od lat cieszy się uznaniem na wymagających rynkach skandynawskich. 

Popyt na mikroapartamenty. Czy utrzyma się w 2020 roku?

Perspektywy na 2020

W 2020 roku Unidevelopment S.A. będzie kontynuować realizację kluczowych projektów, w tym rozpoczętych już wieloetapowych przedsięwzięć. W Warszawie planowane są kolejne etapy Osiedla Coopera , kontynuacja inwestycji Ursa i wprowadzenie do sprzedaży inwestycji w nowych lokalizacjach. Działania w Wielkopolsce skupione będą na projekcie realizowanym na Jeżycach w ramach współpracy ze spółką Wiepofama, a w Radomiu na Osiedlu Idea. Dzięki tym inwestycjom, przy założeniu utrzymania się dużego popytu, spółka będzie mogła utrzymać wysoki poziom sprzedaży mieszkań i kontynuować działalność równie efektywnie jak w minionym roku. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz