25 maja 2024
zdjęcie do artykułu angel poland group

Angel Poland Group nie zwalnia tempa

Angel Poland Group prężnie działa na rynku wrocławskim oraz krakowskim, gdzie realizuje bieżące projekty budowlane. We Wrocławiu powstaje apartamentowiec Angel City, natomiast w Krakowie Angel Stradom – inwestycja w ramach, której obok luksusowego apartamentowca, realizowany jest również pięciogwiazdkowy hotel 12/14 Stradom House, należącym do grupy Autograph Collection by Marriott.  Obie inwestycje realizowane są przez Angel Construction – spółkę działającą w ramach grupy kapitałowej Angel Poland.

Angel City – podwyższony standard mieszkania we Wrocławiu

Grupa deweloperska Angel Poland realizuje obecnie dwie inwestycje mieszkaniowe. Jedną z nich jest wrocławska Angel City, która powstaje między ul. Traugutta a Walońską na Przedmieściu Oławskim. Jest to kompleks mieszkaniowy o podwyższonym standardzie wraz z częścią usługową. Projektanci z EPR Architects z Londynu założyli w projekcie mieszkania w metrażu 27-112 m2.

Angel City obejmuje m.in. 370 mieszkań o podwyższonym standardzie w dobrze już rozpoznawalnej i zagospodarowanej przez naszą grupę części Wrocławia – Przedmieście Oławskie. Ponadto aktualnie przystąpiliśmy w tej lokalizacji do komercjalizacji ponad 2000 mkw. usług zlokalizowanych w parterach o przeznaczeniu usługowym. Naszym celem jest pozyskanie operatorów na lokale gastronomiczne oraz szeroko pojęte usługi dla społeczności lokalnej, w ramach realizacji idei osiedli kompletnych – mówi Natalia Sawicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Angel Poland Group we Wrocławiu. 

Jak zmieniły się ceny mieszkań we Wrocławiu?

Budynek zostanie oddany do użytku w III połowie 2021 roku, a już teraz zaawansowanie prac konstrukcyjnych jest na poziomie 30%. 

– W tym momencie na trzech kondygnacjach podziemnych prowadzane są prace murarskie. Wykonywane są także wszystkie niezbędne instalacje w tym, elektryczne, przeciwpożarowe oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Ponadto równolegle prowadzone są prace nad konstrukcją obiektu w części nadziemnej– mówi Paweł Laszecki, Project Manager Angel Poland Group we Wrocławiu. 

Angel Stradom – inwestycja dla konesera 

Jednocześnie w Krakowie powstaje wyjątkowa inwestycja dewelopera – Angel Stradom. Jest to kompleks apartamentowo-hotelowy. Obejmuje on 5- gwiazdkowy hotel Stradom House w obrębie sieci Autograph Collection by Marriot, wraz z powierzchniami konferencyjnymi, salą balową, powierzchnią fitness, spa i basenem, restauracjami oraz barem, oraz obiekt mieszkaniowy dla 134 apartamentów z najwyższej półki.

Zalasewo Park – nowa inwestycja od KM Building

– Angel Stradom jest produktem unikalnym, dedykowanym dla osób, które traktują nieruchomość niczym działo sztuki – przekonuje Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Angel Poland Group w Krakowie. 

Oddanie obiektu zaplanowane jest na pierwszą połowę 2022 roku. Obecnie, zarówno w przypadku części mieszkalnej, jak i hotelowej, postępują prace przy części podziemnej frontowego budynku hotelowego – wykonywana jest hydroizolacja ścian fundamentowych oraz konstrukcja płyty dennej.

Na ukończeniu są roboty związane z płytą fundamentową pod nowobudowanym skrzydłem hotelowym, cała płyta zostanie zamknięta już niebawem. Równolegle prowadzone są prace na płycie stropowej nad poziomem -1 w części hotelowej oraz konstrukcji naziemnej. Prace konstrukcyjne w budynku mieszkalnym zbliżają się natomiast do końcowej fazy, na początku marca zostanie wykonana pierwsza część stropu poziomu +4, a zakończenie całej konstrukcji budynku planowane jest na koniec maja 2020. Równolegle prowadzone są prace murarskie na poziomie -1 oraz prace instalacyjne na poziomie -2, z początkiem marca rozpoczęte zostaną prace murarskie na parterze – mówi Bartłomiej Kostecki, Project Manager Angel Poland Group w Krakowie. 

Piątkowska 103 – dobry adres na start

Równolegle do pracy budowlanych trwają prace związane z sieciami i przyłączami mediów do nieruchomości.

 Angel Construction

W 2018 roku grupa kapitałowa Angel Poland podjęła decyzja o poszerzeniu swojej działalności, stając się także generalnym wykonawcom. W tym celu w ramach grupy powołano spółkę Angel Construction, która odpowiedzialna jest za generalne wykonawstwo. 

– Powołanie spółki odpowiedzialnej za obszar generalnego wykonawstwa to duży krok w przód. Po półtorej roku działalności jesteśmy w stanie ocenić, że była to korzystna decyzja. Umożliwia nam elastyczność w podejściu do nowych projektów. Od zawsze kluczowe jest dla nas zaangażowanie w projekt na każdym etapie, dlatego zatrudniamy projektantów koncepcyjnych obok projektantów wykonawczych. Kluczowe jest dla nas co budujemy, tu nie ma kompromisów. Dzięki przejęciu pełnej kontroli nad budową mamy jeszcze większy wpływ na to co realizujemy. Kluczowe było też to, że zatrudniliśmy fachową kadrę obsługującą nasze budowy od strony operacyjnej. Osoby te były wcześniej związane z w wiodącymi generalnymi wykonawcami na terenie Polski – mówi Marcin Kaznowski, Prezes Zarządu spółki Angel Construction oraz Dyrektor Techniczny Angel Poland Group, który związany jest z grupą Angel Poland od ponad 12 lat i wcześniej kompleksowo odpowiadał za realizacje takich obiektów jak OVO Wrocław, czy pięciogwiazdkowy hotel The Granary przy ul. Mennicznej we Wrocławiu.

Dlaczego warto wybrać nieruchomość zamiast lokaty?

W styczniu 2020 roku do zarządu spółki, w funkcji członków zarządu, powołano Bartłomieja Kosteckiego i Pawła Laszeckiego. Bartłomiej Kostecki, związany z Angel Poland Group od 2012 r. ukończył z wyróżnieniem studia wyższe na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej. Doświadczenie zawodowe z zakresu projektowania, przygotowania, zarządzania i realizacji inwestycji budowlanych zdobywał podczas pracy w biurze projektowym, jako wykonawca oraz inwestor. Paweł Laszecki zaś jest absolwentem budownictwa Politechniki Opolskiej, ukończył także studia podyplomowe z zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wcześniej związany z firmami wykonawczymi realizującymi projekty mieszkaniowe, hotelowe i usługowe, zaś od 2014 związany jest z Angel Poland Group. 

Łączna powierzchnia obiektów zakontraktowanych przez Angel Construction to ponad 65 000 mkw., w tym ponad 500 mieszkań o podwyższonym standardzie oraz luksusowych apartamentów, jak również kompleks 125 pokoi hotelowych, sal konferencyjnych, balowych, basen i spa.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz