20 czerwca 2024
zdjęcie artykułu Brama Miasta Łódź

Ciekawe inwestycje biurowe – Brama Miasta, Łódź

Brama Miasta to inwestycja, na którą składają się dwa 12-piętrowe biurowce z przestrzenią publiczną pomiędzy budynkami. Jest to sztandarowa inwestycja firmy Skanska.

Brama Miasta ma stać się swoistym symbolem Nowego Centrum Łodzi. Inwestycję cechuje doskonała lokalizacja. Projekt zakłada stworzenie nie tylko nowoczesnej powierzchni biurowej, ale także wielofunkcyjnej przestrzeni wspólnej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy.

W fazie I został oddany do użytku pierwszy, północny wieżowiec, czyli Budynek B, oferujący 27 800 metrów kw. netto nowoczesnej powierzchni biurowej. W fazie II powstanie Budynek A, który dostarczy na krakowski rynek kolejnych 13 600 metrów kw. powierzchni najmu netto. Budynek A ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku, a dokładniej w II kwartale 2020 roku.

Jak zmienił się Kraków w ostatnich latach?

Oba budynki dostarczą w sumie 41 400 metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Każdy z budynków będzie liczył 13 kondygnacji naziemnych przeznaczonych pod powierzchnie biurowej, oraz dwie kondygnacje podziemne, w których znajdować się będą parkingi. W podziemnym parkingu zaparkować będzie mogło ponad 230 pojazdów. W ramach inwestycji powstanie również parking rowerowy, który zaoferuje 205 miejsc do parkowania.

Pomiędzy budynkami powstanie zagospodarowana, publicznie dostępna przestrzeń z kawiarniami i lokalami gastronomicznymi. Przestronne patio znajdujące się w otoczeniu zieleni pozwala na relaks i odpoczynek od zgiełku miasta. Dostępna w tym miejscu strefa coworkingowa umożliwi pracę na świeżym powietrzu.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz