20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu Varso Place Warszawa

Ciekawe inwestycje biurowe – Varso Place, Warszawa

Varso to kompleks biurowy, który powstaje w dzielnicy Wola w Warszawie.
Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 1,72 ha. Początkowo inwestycja nosiła nazwę Chmielna Business Center, która była nazwą roboczą. Ostatecznie inwestycja nosi nazwę Varso, co jest nawiązaniem do łacińskiej nazwy Warszawy, czyli „Varsovia”.

W ramach inwestycji powstają 3 budynki. Pierwszym z nich będzie 230-metrowa wieża główna o nazwie Varso Tower. Wraz z iglicą budynek będzie miał w sumie 310 metrów wysokości, co uczyni go jednym z najwyższych budynków biurowych w Europie. Dwa pozostałe wieżowce boczne będą miały wysokość  90 i 81 metrów. Inwestycja zaoferuje  140 tysięcy metrów kw. 7 tysięcy metrów kw. z tej powierzchni zostanie przeznaczona na działalność handlowo-usługową.

Jak zmieniło się miasto Gdańsk?

Na wysokości 230 metrów w budynku głównym ma powstać taras z widokiem na panoramę Warszawy. Będzie on ogólnodostępny, jednak odpłatny. Wszystkie budynki będą się łączyć na poziomie parterów. Dodatkowo cały kompleks Varso zostanie połączony z podziemną galerią dworca Warszawa Centralna.

Varso zaoferuje ponadto swoim najemcom czteropoziomowy parking podziemny. Pomieści on około 1100 samochodów. Będą się tu znajdować również miejsca postojowe dla motorów i rowerów.
Ukończenie budowy inwestycji zaplanowano na 2020 rok. Generalnym wykonawcą inwestycji jest HB Reavis Construction – firma z Grupy HB Reavis. Kompleks biurowy Varso stanie się z pewnością jednym z charakterystycznych punktów na biurowej mapie stolicy kraju.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz