21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu dom autysty poznań

Dom Autysty w Poznaniu – pierwsza taka inwestycja w Wielkopolsce

Dom Autysty w Poznaniu to pierwsza tego typu placówka w mieście i regionie. Powstaje dzięki unijnym pieniądzom z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach programu budowy infrastruktury zdrowotnej i społecznej fundacja dostała prawie 2 mln zł dofinansowania z Brukseli.

Wielkopolska to region gdzie powstają nowe, kreatywne inwestycje, również mieszkaniowe. Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Poznaniu.

Plac budowy znajduje się blisko skrzyżowania ul. Szamarzewskiego i Szamotulskiej, na działce przekazanej fundacji przez miasto Poznań w użytkowanie wieczyste. Tuż obok znajduje się szkoła dla uczniów z autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Tylewicza, a także Wydział Studiów Edukacyjnych UAM. Fundacja współpracuje z obiema instytucjami – tak więc, placówka będzie więc mogła liczyć na fachową pomoc.

Rank Progress i Budlex łączą siły w Olsztynie

Budynek ma jedną kondygnację, mieści się na niej 11 mieszkań, gdzie w ramach projektu europejskiego odbywać się będą tzw. pobyty wytchnieniowe. Są także pracownie do prowadzenia codziennej terapii osób z autyzmem. Według planów budowa ma się zakończyć w czerwcu 2020 roku.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz