20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu domy modułowe syria

Domy modułowe – polska pomoc dla Syrii

Dzięki ogólnopolskiej zbiórce i zaangażowaniu mediów, fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej udało się zebrać środki na 52 domy modułowe, które mają zostać przetransportowane do Syrii i służyć syryjskim rodzinom, które straciły dach nad głową.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wysłało do Syrii 52 prowizoryczne domy. Trafią one do uchodźców w prowincji Idlib, gdzie od grudnia do marca około miliona osób musiało uciec z domu przed ofensywą wojsk rządowych wspieranych przez Rosję. Domy modułowe zostały zakupione z pieniędzy, zebranych przez PCPM wśród Polaków. Transport wyruszył z Gdańska i dotrze na granicę turecko-syryjską, gdzie zostanie przekazany do ONZ i to ona zdecyduje, w którym z wielu miejscowych obozów umieścić polską przesyłkę.

Jak Polacy mieszkali przed wojną – TOP 5 ciekawostek

– W domach modułowych, w przeciwieństwie do namiotu, są drzwi zamykane na kłódkę. To większe bezpieczeństwo dla kobiet i rodzin, które doświadczyły przemocy. I solidny dach nad głową dla rodzin, których domy zostały zniszczone w bombardowaniu – tłumaczy dr Wojtek Wilk, prezes Fundacji PCPM. – Wybór obozów, w których będą budowane, będzie dokonany w koordynacji z ONZ w północnej Syrii – dodaje.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz