25 maja 2024
zdjęcie do artykułu nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Epidemia nie zastopowała inwestycji mieszkaniowych w Łodzi

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na większości gałęzi gospodarki, ale branża budowlana trzyma się całkiem dobrze. Najlepszym przykładem jest Łódź, gdzie realizacja inwestycji mieszkaniowych trwa w najlepsze.

Dzielnicą przodującą pod względem inwestycji mieszkaniowych jest Widzew. Realizowany tam jest projekt „Fuzja”, jak nazwano rewitalizację blisko 8-hektarowego terenu dawnej fabryki Scheiblera między ul. Tymienieckiego a ul. Milionową. Już widać mury pierwszych dwóch nowych domów, w których powstanie 270 mieszkań.

Villa Romanów – kolejna łódzka inwestycja wyróżniona w Rankingu Inwestycji Rynku Pierwotnego

Na Bałutach (38 inwestycji) trudno nie zauważyć budowy przy ul. Drewnowskiej 43, gdzie łódzka firma Atal wznosi 18 budynków, w których będzie łącznie 739 mieszkań.

Bodaj największą z 37 inwestycji na Polesiu jest budowane przez Murapol osiedle „Nowa Przędzalnia” powstające przy ul. Wróblewskiego – zespół 12 sześciopiętrowych budynków z 1012 mieszkaniami.

Obniżki stóp procentowych a inwestycja w nieruchomość

Na Górnej (30 inwestycji) wspomniany już Atal kontynuuje rozbudowę osiedla Chojny Park, które docelowo będzie składać się z 10 domów wielorodzinnych (690 mieszkań) i 31 domków.

W Śródmieściu buduje się teraz najmniej mieszkań (22 inwestycje), ale warto odnotować, że do ukończenia zmierza „Primo”, pierwsze mieszkaniowe osiedle Nowego Centrum Łodzi (420 mieszkań).

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz