10 kwietnia 2021
zdjęcie do artykułu nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Epidemia nie zastopowała inwestycji mieszkaniowych w Łodzi

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na większości gałęzi gospodarki, ale branża budowlana trzyma się całkiem dobrze. Najlepszym przykładem jest Łódź, gdzie realizacja inwestycji mieszkaniowych trwa w najlepsze.

Dzielnicą przodującą pod względem inwestycji mieszkaniowych jest Widzew. Realizowany tam jest projekt „Fuzja”, jak nazwano rewitalizację blisko 8-hektarowego terenu dawnej fabryki Scheiblera między ul. Tymienieckiego a ul. Milionową. Już widać mury pierwszych dwóch nowych domów, w których powstanie 270 mieszkań.

Villa Romanów – kolejna łódzka inwestycja wyróżniona w Rankingu Inwestycji Rynku Pierwotnego

Na Bałutach (38 inwestycji) trudno nie zauważyć budowy przy ul. Drewnowskiej 43, gdzie łódzka firma Atal wznosi 18 budynków, w których będzie łącznie 739 mieszkań.

Bodaj największą z 37 inwestycji na Polesiu jest budowane przez Murapol osiedle „Nowa Przędzalnia” powstające przy ul. Wróblewskiego – zespół 12 sześciopiętrowych budynków z 1012 mieszkaniami.

Obniżki stóp procentowych a inwestycja w nieruchomość

Na Górnej (30 inwestycji) wspomniany już Atal kontynuuje rozbudowę osiedla Chojny Park, które docelowo będzie składać się z 10 domów wielorodzinnych (690 mieszkań) i 31 domków.

W Śródmieściu buduje się teraz najmniej mieszkań (22 inwestycje), ale warto odnotować, że do ukończenia zmierza „Primo”, pierwsze mieszkaniowe osiedle Nowego Centrum Łodzi (420 mieszkań).

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


CAPTCHA Image
Reload Image