28 marca 2024
zdjęcie do artykułu Kępa Park Wrocław

Kępa Park – nowy projekt na Kępie Mieszczańskiej

Architekci z AP Szczepaniak przygotowali projekt nowej inwestycji mieszkaniowej na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Uwagę przyciąga tarasowa forma balkonów, pionowe wykusze i ceglana elewacja.

Kępa Park to budynek mieszkalny z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym. Nowa inwestycja powstanie na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Budowa już się rozpoczęła, zakończy się w trzecim kwartale 2021 roku. Docelowo jej realizacją i sprzedażą lokali zajmie się doświadczona spółka ATC Development, należąca do Zbigniewa Woźniaka, przedsiębiorcy z 30-letnim doświadczeniem, właściciela jednej z największych i najnowocześniejszych na świecie firm produkujących jaja konsumpcyjne.

Przedstawiciele spółki podkreślają, że Kępa Park to projekt o podwyższonym standardzie, w doskonałej lokalizacji. – Kępa Mieszczańska cieszy się renomą i jest jedną z najlepszych lokalizacji w mieście, a to było główne kryterium wyboru lokalizacji. Kępa Park powstanie blisko miejskiego życia, a jednocześnie w otoczeniu zieleni, ciszy i spokoju, co wpłynie na wysoki komfort życia – argumentuje Paweł Kleszcz, dyrektor ATC Development. – Dostosowaliśmy obiekt do otoczenia, a strukturę mieszkań do oczekiwań rynku i nabywców. Co ważne, do współpracy zaprosiliśmy najlepszych architektów – podkreśla.

Zainteresowała Cię ta inwestycja? Wyszukaj “M” dla siebie z Rynkiem Pierwotnym. Sprawdź ofertę nowych mieszkań we Wrocławiu.

Autorami projektu Kępy Park są architekci z wrocławskiego biura AP Szczepaniak. Pracownia zaprezentowała właśnie wizualizacje. Na pierwszy rzut oka widać elewację z czerwonej cegły i balkony okalające budynek. Architekci zastosowali obwodowe balkony w celu uzyskania zamkniętej i spójnej kompozycji. – Płyty elewacyjne będące m.in. obudową balkonów zaprojektowano w układzie horyzontalnym, jako nieregularną grę światłocieni i połączono je z przeszklonymi balustradami części frontowych tak, by optycznie obniżyć bryłę budynku. Taka kompozycja spaja balkony w jednolitą bryłę, tworząc jednocześnie jej zróżnicowany charakter – wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak. Duże powierzchnie przeszkleń otwierają widok na zieloną okolicę.

Z kolei elewacja z tynku dekoracyjnego w kształcie cegły klinkierowej nawiązuje do zabudowy historycznej Kępy Mieszczańskiej – do przedwojennych budynków wojskowych i koszar artyleryjskich oraz wcześniejszych, osiemnastowiecznych fortyfikacji. Kolejnym ważnym elementem odniesienia jest sąsiedztwo rzeki oraz zieleni wzdłuż jej brzegów. – Jasna kolorystyka płyt elewacyjnych ma podkreślać otaczającą nadrzeczną zieleń oraz kojarzyć się z czasami współczesnymi i z nowoczesną architekturą, która symbolicznie okala miejską strukturę historyczną – tłumaczy architekt Artur Szczepaniak. – Tak więc elewacja projektowanego budynku będzie niejako świadkiem historii tej wyspy – dodaje.

Trzecim architektonicznym elementem wyróżniającym projekt są pionowe wykusze widoczne od drugiej do ostatniej kondygnacji budynku. – Dzięki nim bryła jest bardziej rozczłonkowana – mówi architekt. Zdecydowaliśmy się na zamknięcie wykuszy, loggii, i balkonów w spójny układ kompozycyjny o naprzemiennym rozmieszczeniu.

Angel Wawel – luksus w sercu Krakowa

Nowe apartamenty na Kępie Mieszczańskiej

Budynek Kępa Park został stworzony w kształcie litery C, co umożliwiło odpowiednią komunikację oraz zaprojektowanie wewnętrznego dziedzińca. Jego południową część zaprojektowano z obniżoną liczbą kondygnacji do pięciu, o formie tarasowej, aby nie zacieniać sąsiedniego, istniejącego budynku. W Kępie Park powstanie 148 mieszkań: jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych. Mieszkania będą dostępne zarówno z aneksem kuchennym, jak i odrębną kuchnią. Nabywca, w zależności od preferencji, będzie mógł wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie. – Elementem kształtującym bryłę był zamysł, aby wszystkie mieszkania posiadały jak najlepsze nasłonecznienie – podkreśla Artur Szczepaniak. W budynku znajdą się: podziemny dwupoziomowy garaż na 204 miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i rowerownie. Zagospodarowany zostanie teren wokół inwestycji – pojawią się drogi, chodniki, oświetlenie i nowa zieleń.

W budynku oprócz mieszkań znajdzie się 47 mikroapartamentów z łazienkami i aneksami kuchennymi. Większość z nich to lokale dwuosobowe. Przewidziano do nich osobne wejścia. Mikroapartamenty zaprojektowano na parterze, gdzie będzie także recepcja. Projektanci i inwestor zdecydowali, że to lepsze rozwiązanie na parterze niż punkty usługowe. – Nad parterem zaprojektowano strop obwodowy, we fragmentach spełniający funkcję balkonów, ale również funkcję zadaszenia wejść oraz funkcję wizualnie domykającą elewację – mówi Artur Szczepaniak. Teren wokół budynku zostanie starannie zagospodarowany m.in. poprzez budowę ogródków.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz