9 maja 2021
zdjęcie do artykułu Angel Wawel Kraków

Angel Wawel – luksus w sercu Krakowa

Angel Wawel to kompleksowa rewitalizacja powstałego w XVI wieku zabytkowego byłego klasztoru sióstr Koletek. Jest on jednym z pierwszych projektów na tak dużą skalę w Krakowie, którego celem jest adaptacja historycznych budynków do celów mieszkalnych z zachowaniem jego dziedzictwa.

Angel Wawel to wyjątkowy projekt w naszym portfolio. To właśnie w nim wprowadzaliśmy pionierskie rozwiązania, które były odpowiedzią na potrzeby klientów polskiego rynku nieruchomości Premium. – mówi Małgorzata Nowodworska, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Poland Group – obszar południe.

W kaplicy z 1882 roku idealnie zachowano polichromię i dekoracje malarskie autorstwa Jana Bukowskiego. Obiekt zlokalizowany jest w historycznym centrum Krakowa u podnóży Wawelu tuż nad samą Wisłą. Renowacja budynku odbyła się we współpracy z Wojewódzkim Małopolskim Konserwatorem Zabytków.

Szukasz dewelopera w Krakowie? Dowiedz się więcej o firmie Mitturba.

Znajdujący się na krakowskim Starym Mieście Angel Wawel posiada jedną z najbardziej rozbudowanych stref fitness i spa z basenem w luksusowym obiekcie apartamentowym w Polsce. Mieszkańcy mają do dyspozycji winiarnię, patio z ogrodem, strefę residence lounge, bibliotekę, salę kinową, prywatny garaż, pokój gier, cafe bar oraz kącik dla dzieci. Kompleks wyposażony jest w całodobowy monitoring oraz usługi konsjerża. 

Projekt architektoniczny wykonany został przez paryską pracownię Gottesman Szmelcman Architecture we współpracy z krakowskim biurem projektowym ABP zaś generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo.

Jako Angel Poland Group specjalizujemy się w rewitalizacji historycznych obiektów oraz terenów poprzemysłowych w największych polskich miastach. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, analizujemy jego historię, otoczenie oraz potrzeby i marzenia naszych klientów. Współpracujemy przy tym z najlepszymi specjalistami i ekspertami z różnych dziedzin, dzięki czemu nieustannie się uczymy. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni w których ludzie kochają, gdzie żyją i żyją tam, gdzie kochają.mówi Ron Ben Shahar – CEO Angel Poland Group.

Osiedle Przy Jeziorach – nowy projekt More Place

Obecnie Angel Poland Group realizuje dwa projekty. Pierwszy to Angel Stradom powstający w samym sercu Krakowa u podnóża Wawelu. Składać się on będzie z ekskluzywnego apartamentowca oraz luksusowego 5-gwiazdkowego hotelu. Z części mieszkań rozciągać się będzie niezwykły widok na historyczny Wawel oraz piękne ogrody. Drugim projektem jest Angel City we Wrocławiu powstający na Przedmieściu Oławskim.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


CAPTCHA Image
Reload Image