25 maja 2024
zdjęcie do artykułu Angel Wawel Kraków

Angel Wawel – luksus w sercu Krakowa

Angel Wawel to kompleksowa rewitalizacja powstałego w XVI wieku zabytkowego byłego klasztoru sióstr Koletek. Jest on jednym z pierwszych projektów na tak dużą skalę w Krakowie, którego celem jest adaptacja historycznych budynków do celów mieszkalnych z zachowaniem jego dziedzictwa.

Angel Wawel to wyjątkowy projekt w naszym portfolio. To właśnie w nim wprowadzaliśmy pionierskie rozwiązania, które były odpowiedzią na potrzeby klientów polskiego rynku nieruchomości Premium. – mówi Małgorzata Nowodworska, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Poland Group – obszar południe.

W kaplicy z 1882 roku idealnie zachowano polichromię i dekoracje malarskie autorstwa Jana Bukowskiego. Obiekt zlokalizowany jest w historycznym centrum Krakowa u podnóży Wawelu tuż nad samą Wisłą. Renowacja budynku odbyła się we współpracy z Wojewódzkim Małopolskim Konserwatorem Zabytków.

Szukasz dewelopera w Krakowie? Dowiedz się więcej o firmie Mitturba.

Znajdujący się na krakowskim Starym Mieście Angel Wawel posiada jedną z najbardziej rozbudowanych stref fitness i spa z basenem w luksusowym obiekcie apartamentowym w Polsce. Mieszkańcy mają do dyspozycji winiarnię, patio z ogrodem, strefę residence lounge, bibliotekę, salę kinową, prywatny garaż, pokój gier, cafe bar oraz kącik dla dzieci. Kompleks wyposażony jest w całodobowy monitoring oraz usługi konsjerża. 

Projekt architektoniczny wykonany został przez paryską pracownię Gottesman Szmelcman Architecture we współpracy z krakowskim biurem projektowym ABP zaś generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo.

Jako Angel Poland Group specjalizujemy się w rewitalizacji historycznych obiektów oraz terenów poprzemysłowych w największych polskich miastach. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, analizujemy jego historię, otoczenie oraz potrzeby i marzenia naszych klientów. Współpracujemy przy tym z najlepszymi specjalistami i ekspertami z różnych dziedzin, dzięki czemu nieustannie się uczymy. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni w których ludzie kochają, gdzie żyją i żyją tam, gdzie kochają.mówi Ron Ben Shahar – CEO Angel Poland Group.

Osiedle Przy Jeziorach – nowy projekt More Place

Obecnie Angel Poland Group realizuje dwa projekty. Pierwszy to Angel Stradom powstający w samym sercu Krakowa u podnóża Wawelu. Składać się on będzie z ekskluzywnego apartamentowca oraz luksusowego 5-gwiazdkowego hotelu. Z części mieszkań rozciągać się będzie niezwykły widok na historyczny Wawel oraz piękne ogrody. Drugim projektem jest Angel City we Wrocławiu powstający na Przedmieściu Oławskim.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz