20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu wynajem mieszkania w Olsztynie

Mieszkanie na wynajem w Olsztynie – czy się opłaca?

Rynek wynajmu mieszkań nieodmiennie cieszyły się dużą popularnością,  szczególności w miastach akademickich. Nie jest to tajemnicą, że mieszkania o wysokim standardzie, w przyjaznej okolicy i cenie adekwatnej do komfortu – rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Jak zatem wygląda sytuacja wynajmu mieszkań w Olsztynie?

Olsztyn jest miastem studenckim co oznacza, że główną grupą docelową są przede wszystkim studenci. Akademik nie zawsze okazuje się najlepszym wyborem, dlatego coraz więcej żaków decyduje się na wynajem pokoju jedno- lub dwuosobowego.

Co warto wiedzieć o pracy dewelopera?

W ogłoszeniach, właściciele często szukają osób pracujących. To właśnie ta grupa ludzi jest najbardziej pożądana – jeszcze nie założyli rodziny, ale czasy studenckie mają już za sobą. Zdecydowanie najtrudniej o mieszkanie jest rodzinom z dziećmi – liczba nieruchomości kilku pokojowych jest najtrudniej dostępna. Również właściciele zwierzaków mogą mieć problem z wynajęciem „M” dla siebie i swoich pupili.

Podnajem mieszkania – na czym polega?

Paradoksalnie inwestycje w lokale mieszkalne na wynajem w miastach takich Olsztyn mogą być interesującą opcją dla inwestorów. Należy jednak mieć na uwadze, że mniejsze miasta charakteryzuje większe ryzyko inwestycyjne, wynikające m.in. z mniejszej stabilności makroekonomicznej i inwestycyjnej. Niższa podaż mieszkań oferowanych przez deweloperów czy popyt ze strony wynajmujących, także implikują mniejsze bezpieczeństwo dla tego typu projektów inwestycyjnych.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz