21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu mieszkanie plus katowice

Mieszkanie Plus w Katowicach – nowe oblicze Nikiszowca

W ramach programu Mieszkanie Plus w Katowicach powstanie 513 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Osiedle zlokalizowane jest niespełna dwa kilometry od powstałego na początku XX wieku górniczego osiedla w dzielnicy Nikiszowiec, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zabytkowych dzielnic w Polsce.

Realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości na blisko 5,5 hektarowej działce przy ul. Górniczego Dorobku inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Rozpoczęta wiosną 2018 roku budowa szczęśliwie zbliża się do końca.

Jak prezentują się nowe inwestycje w Katowicach? Przykładem jest Park Przy Stawach – nowoczesne, funkcjonalne osiedle mieszkaniowe.

Nowe osiedle nawiązuje skalą i wysokością do swojego przeszło stuletniego sąsiada. Każdy z trzech kwartałów będzie miał swój dziedziniec wypełniony zielenią. W nawiązaniu do dawnych gospodarczych funkcji podwórek starego Nikiszowca, powstaną tu ogródki społeczne, gdzie mieszkańcy będą mogli uprawiać warzywa i inne rośliny.

Mieszkanie Plus w Krakowie – osiedle powstaje na Klinach

Główną przestrzenią spajającą wszystkie budynki jest centralny plac, który wzmacnia lokalną tożsamość i integruje mieszkańców. Miejsce to, podobnie jak nikiszowski plac Wyzwolenia, będzie skupiać usługi, sklepy i lokale gastronomiczne. Sam plac ma regularny charakter z wyraźnie zarysowanymi pierzejami. Umiejscowione w nich bramy zapraszają do wejścia na podwórka.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz