21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu Enklawa Winogrady Poznań

Nieszablonowe projekty mieszkaniowe: Enklawa Winogrady

Rynek nowych nieruchomości rozwija się tak szybko, a konkurencja jest tak duża, że deweloperzy proponują nie tylko funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania w różnym metrażu. Odpowiadają też na potrzeby nowych grup odbiorców i realizują projekty nieszablonowe. Co to oznacza w praktyce i jaka jest propozycja deweloperów? 

Szukając idealnego miejsca na start, wybierzemy kawalerkę lub niewielkie mieszkanie dwupokojowe. To będzie także idealny produkt dla klienta myślącego o tym, żeby ulokować w nieruchomościach nadwyżkę kapitału. Pary lub młode rodziny szukają mieszkań 2- lub 3-pokojowych o konkretnym metrażu. – Dopasowanie do różnych potrzeb i duże możliwości aranżacyjne to cechy funkcjonalnych projektów. Z takim założeniem tworzymy nasz projekt – Enklawę Winogrady, pamiętając o nowych grupach odbiorców i ich charakterystyce – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. 

Czym wyróżniają się luksusowe apartamenty?

Z roku na rok zmienia się nasz styl życia i podejście do pracy. Coraz więcej osób pracuje, posiadając własną działalność gospodarczą – jednoosobową lub mikroprzedsiębiorstwo. Wśród nich nie brakuje freelancerów, którzy chcą i lubią rozwijać się, pracując w domu. Część firm oferuje swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej, tzw. „home office” na stałe lub przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Młodzi ludzi, którzy zakładają rodziny, chętnie decydują się powyższe rozwiązania. To pozwala swobodnie łączyć życie zawodowe z prywatnym. – Z pewnością odpowiadamy na tak zdefiniowane potrzeby. Mieszkania 3- i 4-pokojowe pozwalają na wydzielenie dodatkowej przestrzeni. Własny gabinet do pracy sprawdzi się w grupach zawodowych: grafików, architektów, projektantów, przedstawicieli branży e-commerce – podkreśla inwestor osiedla Enklawa Winogrady. 

Kluczowy może być design i estetyka części wspólnych. – To jeden z priorytetów. Nasze osiedle i wnętrza budynków będą cechować się apartamentowym wykończeniem. Mieszkańcy będą mieć do czynienia z podwyższonym standardem – wyjaśnia nasz rozmówca. 

Rodzinne Podolany z pakietem korzyści – sprawdź nowy projekt od Sky Investments

Projekt nieszablonowy: co to oznacza u dewelopera?

Na zakup nieruchomości decydują się single – planują swoją przyszłość, ale chcą być „na swoim”, a mieszkanie, w przypadku zmian w życiu, po prostu wynajmą. Ponadto nie brakuje osób poszukujących czegoś „ekstra”: projektów nieszablonowych. Rzecz jasna takich klientów jest mniej, natomiast w jej oczekiwania także trzeba trafić. – Do sprzedaży trafiły apartamenty ponad 100-metrowe, do których przynależą przestronne tarasy i balkony. Ofertę uzupełniły mieszkania z tarasami ponad 60 mkw. Niemal wszystkie zostały zarezerwowane na rok przed zakończeniem budowy  – informuje Krystian Cebulski, inwestor budowanego osiedla Enklawa Winogrady. Oprócz wymienionych mieszkań, w sprzedaży są funkcjonalne lokale o metrażu 50-70 m kw. oraz ostatnia kawalerka. Aktualnie deweloper proponuje rabat 5000 zł na mieszkania powyżej 50 m kw., dotyczący umów rezerwacyjnych podpisanych do końca bieżącego roku. Ponadto, korzystając ze wsparcia ekspertów kredytowych Notus Finanse, można otrzymać bezpłatne ubezpieczenie mieszkania na rok oraz rabat na zakupy w Leroy Merlin. 

Złota 44 – ekologiczne dzieło architektury

Warto podkreślić, że budowa osiedla zlokalizowanego przy ul. Czarna Rola 21 w Poznaniu osiągnęła zaawansowanie na poziomie 50 procent. W budynku A Enklawy postawiono ściany wszystkich kondygnacji oraz wstawiono stolarkę okienną. Ponadto regularnie rozwijają się także dwie pozostałe części osiedla, czyli budynki B i C. Realizacja inwestycji Enklawa Winogrady zakłada wybudowanie 120 mieszkań o powierzchni od 33 do 120 m kw. oraz przygotowanie pełnej infrastruktury osiedlowej, z udogodnieniami: trzy rowerownie, plac zabaw, miejsca parkingowe w czterech podziemnych halach garażowych i wewnętrzny dziedziniec. Koniec prac zaplanowano na IV kwartał 2020. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz