16 września 2024
zdjęcie do artykułu Centreville Wrocław

Nowe usługi w centrum Wrocławia. Jak wpłyną na okolicę?

Lokale usługowe, których w mieście przybywa, wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Dzieje się tak z trzech głównych powodów: są dobrą inwestycją, wpływają na życie mieszkańców i zmieniają oblicze okolicy. Lokali przybywa np. na granicy Nadodrza, a deweloperzy wyprzedają je błyskawicznie. 

Lokale usługowe podwyższają nie tylko wartość budynku mieszkalnego, ale również osiedli i dzielnic – to pierwszy argument przemawiający na ich korzyść. Dzięki nim nowe życie zyskują całe kwartały ulic. Szczególną zmianę przechodzi aktualnie ulica Śrutowa we Wrocławiu, która wiele zyska na budowie apartamentowca Centreville.
Przewidujemy, że w inwestycji otworzą się na przykład kawiarnie, barber shop czy specjalistyczne sklepy. Dostępność takich usług podwyższa wartość inwestycji i okolicy – podkreśla Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

W którym polskim mieście działa najwięcej deweloperów?

Po drugie lokale bezpośrednio wpływają na komfort i jakość życia mieszkańców. Spełniają bowiem funkcję uzupełniającą i są wartością dodaną, ułatwiającą załatwianie codziennych spraw. – W inwestycjach o podwyższonym standardzie takich jak Centreville jest miejsce na usługi wyższej jakości, z których korzysta się cyklicznie – zauważa Łukasz Paryś.

Ulice Drobnera i Śrutowa to miejsca, gdzie po lokale usługowo-handlowe w kolejce ustawia się wielu chętnych. – Świetna lokalizacja Centreville w sercu miasta – tuż nad Odrą i w pobliżu Rynku – sprawiła, że mieliśmy wielu zainteresowanych. Dużym atutem jest też wysokość i przestrzeń lokali, które pozwalają na ich swobodną aranżację – zauważa Maciej Madej, projekt manager Centreville. – Obecnie dostępne są ostatnie lokale o powierzchni od 74 do 138 metrów kwadratowych – informuje. 

Lokale są dostępne bezpośrednio od strony ulicy, natomiast wejścia do mieszkań, są zlokalizowane od strony kameralnego dziedzińca. – Takie rozgraniczenie jest korzystne  dla przyszłych mieszkańców Centreville, ponieważ pozwala na odseparowanie części mieszkalnej od części usługowej – twierdzi Maciej Madej.

Ursus Centralny – miasteczko w mieście

Popyt najwyższy od lat

Po trzecie, lokale usługowe są produktem atrakcyjnym dla inwestorów. – Dają większe możliwości uzyskania zysku niż mieszkania. W zależności od lokalizacji budynku, w którym lokale się znajdują, można liczyć na stopę zwrotu z przedziału od 7 do 9 procent – szacuje Łukasz Paryś. Dodaje, że inwestycje komercyjne są obarczone mniejszym ryzykiem niż mieszkaniowe. – Oczywiście ryzyko istnieje i trzeba wziąć je pod uwagę. Na przykład zastanowić się nad lokalizacją, która często okazuje się czynnikiem kluczowym.

Rynek lokali handlowo-usługowych cieszy się popytem od lat. Jest w dobrej kondycji dzięki utrzymującemu się wysokiemu poziomowi nowych inwestycji deweloperskich, korzystnej sytuacji na rynku inwestycyjnym oraz sprzyjającym okolicznościom na rynku pracy. W dużych miastach większość nowych inwestycji mieszkaniowych ma lokale usługowe-handlowe. Zdarza się, że tempo ich sprzedaży jest większe niż w przypadku mieszkań. Przestrzeń usługowa znalazła się także w innych nowych inwestycjach realizowanych w mieście przez francuskiego dewelopera: w Zajezdni Wrocław na Nadodrzu (w całości przeznaczonej przede wszystkim dla inwestorów) oraz w Jagiełły 6. 

Złota 44 – ekologiczne dzieło architektury

Centreville to szósta inwestycja Bouygues Immobilier we Wrocławiu. W budynku znajdzie się 69 apartamentów o wielkości od 31 do 140 mkw. oraz garaż podziemny. Do grupy najbardziej prestiżowych należy zaliczyć 8 dwupoziomowych penthouse’ów z podwójnymi tarasami. Jeszcze jesienią zostanie odsłonięta elewacja ze szlachetnych materiałów. Nowoczesny apartamentowiec powinien być oddany do użytku w drugiej połowie 2020 roku.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz