9 maja 2021
zdjęcie do artykułu dodatki Hamptons

TOP 5 dodatków w stylu Hamptons

Styl Hamptons w sposób wyważony łączy w sobie elegancję i bogactwo oraz wykorzystanie neutralnej kolorystyki nawiązującej do bliskości nadmorskich plaż. We wnętrzach Hamptons dominuje naturalne drewno, które pojawia się nie tylko na podłodze czy w meblach, ale także na boazeriach czy sufitach pomieszczeń. Cechą charakterystyczną domów Hamptons jest również zastosowanie wygodnych sof, foteli czy leżanek, które sprzyjać mają relaksowi, a także elementów marynistycznych takich jak liny, kotwice czy tkaniny w charakterystyczne żeglarskie biało-niebieskie pasy.

1. Dywan w geometryczne wzory

Taki dywan doskonale komponuje się z ciemną, drewnianą podłogą i praktycznie każdym swoim elementem nawiązuje do stylu Hamptons. Posiada klasyczny, geometryczny wzór w paski o marynistycznych barwach: bieli oraz odcieniu kobaltowym. Dodatkowo został stworzony z naturalnych materiałów, w tym 80% wełny i 20% bawełny, co sprawia, że jest niezwykle przytulny. Ręcznie utkany, będzie stanowił idealne uzupełnienie do nadmorskiego wnętrza.

TOP 5 pomysłów na urządzenie łazienki

2. Oświetlenie ze szkła i stali

Prosta lampa wisząca stanowi świetne źródło światła zarówno do całego pokoju, jak również jego zakątka – np. wygodnego fotela, w którym codziennie czytamy ulubioną książkę. Stworzona ze stali i szkła przypomina poniekąd zawieszoną w powietrzu latarnię morską, która przywołuje statki bezpiecznie do lądu. Ciebie z pewnością przywoła do wygodnego odpoczynku w salonie.

3. Świece

Jak w każdym przytulnym wnętrzu, również w tym inspirowanym stylem Hamptons nie może zabraknąć ciepłego światła świec. Latarnia – lampion to element stanowiący funkcjonalną dekorację zarówno do pomieszczeń, jak również na taras czy do ogrodu. Można wykorzystać latarnię do stworzenia atrakcyjnego klimatu na czas ogrodowej imprezy z przyjaciółmi bądź używać jej na co dzień podczas wieczornego relaksu, w alternatywie dla tradycyjnego, sztucznego światła.

TOP 5 dekoracji ściennych, które musisz znać

4. Nadmorski akcent – kotwica

Dodatki stanowią tak naprawdę o tym, czy dane wnętrze faktycznie reprezentuje określony styl. Kotwica dekoracyjna to nie lada dodatek, który na pewno przyciągnie wzrok swoją formą, a przy tym jednoznacznie skojarzy się z nadmorskim stylem Hamptons. Można ustawić ją w rogu tarasu albo powiesić na ścianie wśród marynistycznych obrazów.

5. Dekoracje z motywem ryb

Jest morze – nie może więc zabraknąć ryb! Jeśli nie jesteśmy fanami utrzymywania morskiego akwarium, to o obecność ryby możemy zatroszczyć się na poduszce. W tej roli sprawdzą się designerskie poduszki dekoracyjne przedstawiające, np. rybę piłę. Jest to przy tym jest niezwykle wygodny dodatek do każdej sofy.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


CAPTCHA Image
Reload Image