25 maja 2024
zdjęcie do artykułu dodatki Hamptons

TOP 5 dodatków w stylu Hamptons

Styl Hamptons w sposób wyważony łączy w sobie elegancję i bogactwo oraz wykorzystanie neutralnej kolorystyki nawiązującej do bliskości nadmorskich plaż. We wnętrzach Hamptons dominuje naturalne drewno, które pojawia się nie tylko na podłodze czy w meblach, ale także na boazeriach czy sufitach pomieszczeń. Cechą charakterystyczną domów Hamptons jest również zastosowanie wygodnych sof, foteli czy leżanek, które sprzyjać mają relaksowi, a także elementów marynistycznych takich jak liny, kotwice czy tkaniny w charakterystyczne żeglarskie biało-niebieskie pasy.

1. Dywan w geometryczne wzory

Taki dywan doskonale komponuje się z ciemną, drewnianą podłogą i praktycznie każdym swoim elementem nawiązuje do stylu Hamptons. Posiada klasyczny, geometryczny wzór w paski o marynistycznych barwach: bieli oraz odcieniu kobaltowym. Dodatkowo został stworzony z naturalnych materiałów, w tym 80% wełny i 20% bawełny, co sprawia, że jest niezwykle przytulny. Ręcznie utkany, będzie stanowił idealne uzupełnienie do nadmorskiego wnętrza.

TOP 5 pomysłów na urządzenie łazienki

2. Oświetlenie ze szkła i stali

Prosta lampa wisząca stanowi świetne źródło światła zarówno do całego pokoju, jak również jego zakątka – np. wygodnego fotela, w którym codziennie czytamy ulubioną książkę. Stworzona ze stali i szkła przypomina poniekąd zawieszoną w powietrzu latarnię morską, która przywołuje statki bezpiecznie do lądu. Ciebie z pewnością przywoła do wygodnego odpoczynku w salonie.

3. Świece

Jak w każdym przytulnym wnętrzu, również w tym inspirowanym stylem Hamptons nie może zabraknąć ciepłego światła świec. Latarnia – lampion to element stanowiący funkcjonalną dekorację zarówno do pomieszczeń, jak również na taras czy do ogrodu. Można wykorzystać latarnię do stworzenia atrakcyjnego klimatu na czas ogrodowej imprezy z przyjaciółmi bądź używać jej na co dzień podczas wieczornego relaksu, w alternatywie dla tradycyjnego, sztucznego światła.

TOP 5 dekoracji ściennych, które musisz znać

4. Nadmorski akcent – kotwica

Dodatki stanowią tak naprawdę o tym, czy dane wnętrze faktycznie reprezentuje określony styl. Kotwica dekoracyjna to nie lada dodatek, który na pewno przyciągnie wzrok swoją formą, a przy tym jednoznacznie skojarzy się z nadmorskim stylem Hamptons. Można ustawić ją w rogu tarasu albo powiesić na ścianie wśród marynistycznych obrazów.

5. Dekoracje z motywem ryb

Jest morze – nie może więc zabraknąć ryb! Jeśli nie jesteśmy fanami utrzymywania morskiego akwarium, to o obecność ryby możemy zatroszczyć się na poduszce. W tej roli sprawdzą się designerskie poduszki dekoracyjne przedstawiające, np. rybę piłę. Jest to przy tym jest niezwykle wygodny dodatek do każdej sofy.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz