20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu aranżacja biura

5 pomysłów na biuro w nowoczesnym stylu

Jeszcze kilkanaście lat temu większość firm nie przywiązywała wagi do aranżacji i wystroju wnętrz biurowych. Wychodzono z założenia, że przestrzeń ta ma być przede wszystkim użyteczna i stawiano na minimalizm. Dziś jej urządzenie ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na odwiedzających ją klientów czy partnerów biznesowych, ale także z powodu pracowników. Nowoczesne biura to miejsca, które mają pobudzać kreatywność i usprawniać pracę.

W stylu skandynawskim

Jasne barwy sprzyjają rozluźnieniu, a także wprowadzają pozytywny nastrój, co przy prowadzeniu negocjacji czy zawieraniu umów jest niezwykle ważne, dlatego doskonałym pomysłem jest pomalowanie ścian na jasny kolor. Można tutaj zdecydować się na biel beż czy też odcienie nude, a nawet rozbielone szarości. Taka kolorystyka doskonale wpisuje się w funkcjonalność stylu skandynawskiego. Wraz z meblami z bielonego drewna, np. sosnowymi, tworzy monochromatyczną całość. Decydując się na wykończenie biura w tym stylu warto wybrać usługi malarskie,zwłaszcza jeśli ściany wymagają dodatkowo gruntowania i zniwelowania nierówności. W skandynawskim styllu można wykorzystać również wykończenie w tapetach i połączyć je z klasyczną wodoodporną farbą, np. akrylową. Świetnie sprawdzą się tapety z włókna szklanego, które dzięki delikatnym tłoczonym wzorom są niezwykle minimalistyczne, a dodatkowo można je malować na dowolny kolor, przez co tworzy się spójna aranżację.

TOP 5 dodatków w stylu Hamptons

W stylu industrialnym

Przestrzeń sprzyjająca koncentracji, a także produktywnej pracy może być również urządzona w surowym stylu, zestawionym z zimnym oświetleniem sprzyjającym skupieniu. Warto zdecydować się tutaj na wykończenie w betonie dekoracyjnym. Tapetowanie nie będzie już konieczne, gdyż beton umożliwia tworzenie delikatnych wzorów na ścianach, dzięki specjalistycznym narzędziom, które ma do dyspozycji fachowiec oferujący usługi malarskie. Zamiast betonu dekoracyjnego można wybrać również klasyczne malowanie ścian. Tutaj istotna jest zimna kolorystyka. Można nawet zdecydować się na jedną ze ścian w matowej czerni. Połączenie szarości i czerni, a także drewnianych mebli z metalowym wykończeniem doskonale sprawdzi się w aranżacji biura w stylu industrialnym.

Modne tapety

Bardzo dobrym pomysłem na wykończenie biura może być wybranie eleganckiej tapety winylowej. Tapetowanie tą metodą zapewnia dużą trwałość takiego wykończenia. Można zdecydować się na dekoracyjny ornament i stworzyć wnętrze w stylu glamour. Wyposażenie tapety w warstwę flizelinową umożliwia dodatkowo zmianę aranżacji, kiedy ta już się znudzi, bez konieczności dodatkowego przygotowywania ścian. Wystarczy tu klej przeznaczony do tapet winylowych i nowa rolka. W stylu glamour jest duża różnorodność, jeśli chodzi o kolorystykę, nie musimy się ograniczać do jasnych pastelowych barw, możemy wybrać również np. głębokie brązy ze złotym wzorem. Tu doskonale sprawdzą się meble biurowe na wysoki połysk, które skomponują się z wykończeniem ścian. Oczywiście trzeba zaangażować sprawnego fachowca, który ma doświadczenie w tapetowaniu z użyciem różnych materiałów.

TOP 5 pomysłów na urządzenie łazienki

W stylu hi-tech

Jeśli firma stawia na innowację, to kierunek swoich działań powinna podkreślić również poprzez wykończenie wnętrza. Zatem doskonale sprawdzi się aranżacja biura w stylu hi-tech. Można zdecydować się na usługi malarskie i wykończenie ścian w jasnych barwach, bez zbędnych zdobień, gdyż największą atrakcję w tym stylu stanowić mają technologiczne dodatki, np. grzejniki dekoracyjne z wbudowanym głośnikiem, czy też meble w asymetrycznych kształtach z podświetleniem ledowym. Takie wnętrze nie lubi po prostu konkurencji, jednak minimalistyczna ściana, nawet pomalowana na biało, musi wyglądać nieskazitelnie. Dlatego trzeba pozbyć się wszelkich nierówności. Jeśli jest to trudne można ewentualnie zdecydować się na tapetowanie jednej ze ścian przy użyciu tapety z włókna szklanego.

Artystycznie

Jeśli biuro ma służyć pracy twórczej np. wydawnictwa, to można postawić również na kolorowe wykończenie ścian. Fachowiec świadczący usługi malarskie może doradzić nam rodzaj farby, która najlepiej się sprawdzi. Może być to np. doskonałej jakości farba silikonowa, np. w soczystej żółtej bądź pomarańczowej barwie. Można łączyć kontrastujące barwy, które dobrze się ze sobą komponują, np. pomarańczową z cynamonowym brązem, bądź błękitną w połączeniu z jasnym odcieniem zieleni. Tutaj meble mogą być bardziej fantazyjne i wykonane np. z mocnego i trwałego PCV, w stylu Vernera Pantona. Dzięki temu stworzy się nowoczesne wnętrze w stylu pop-art.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz