20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu najchętniej odwiedzane miasta świata

TOP 5 najchętniej odwiedzanych miast świata

Na naszej planecie znajduje się mnóstwo ciekawych zakamarków, które zapierają dech w piersiach. Warto odwiedzić niektóre z nich, bo wbrew pozorom nie trzeba lecieć na drugi koniec globu. Historia, architektura i przyroda to bardzo twórczy zespół, a ich dzieła znajdują się wszędzie, bez potrzeby wydawania fortuny. W artykule zostaną przedstawione najchętniej odwiedzane miasta na świecie.

Bangkok

W słynnym na cały świat mieście czeka na nas mnóstwo atrakcji i miejsc wartych zwiedzenia. Niewątpliwą atrakcją jest podróż łodzią do Chinatown. Następnie Wielki Pałac Królewski ze złoconymi dachami i zadbanymi ogrodami, Świątynia Szmaragdowego Buddy oraz Świątynia Świtu, której ściany zdobi tłuczona porcelana z Chin. Ponadto warto wstąpić do turystycznej mekki Khao San Road – najsłynniejszej backpackerskiej ulicy świata, która pełna jest kontrastów. Można tutaj m.in. posilić się smacznym daniem pad thai, przyrządzonym w kuchni na wózku.

Zamieszkaj na Bemowie – dowiedz się więcej o dzielnicy

Londyn

To jedno z największych miast w Wielkiej Brytanii i zarazem stolica Anglii. Przez miasto przepływa rzeka Tamiza, która dzieli je na dwie części. Londyn oferuje wiele atrakcji. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest London Tower Brigde, XIX – wieczny zwodzony most. Ponadto Pałac Buckingham oraz Clock Tower (Big Ban) połączony z Placem Westminsterskim, pełniącym rolę siedziby Parlamentu Wielkiej Brytanii. West End także powinien znaleźć się na mapie zwiedzania Londynu. Miejsce to tryska energią. Znajdują się tutaj teatry, sklepy, puby i bary.

5 największych firm budowlanych 2019 roku

Paryż

Stolica Francji nigdy się nie znudzi! Można przyjeżdżać tutaj wiele razy i za każdym razem na nowo odkrywać to miejsce. „Miasto miłości” przyciąga swoim pięknem, a także zabytkami. Znakiem rozpoznawczy jest wieża Eiffla – symbol paryskiej wystawy, która miała miejsce w 1889 roku. Budowla miała upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej, jak i zademonstrować poziom wiedzy inżynierskiej, a także możliwości techniczne epoki. Na mapie zwiedzania nie może zabraknąć Luwru – najpiękniejszego paryskiego pałacu, w którym mieści się największe na świecie Muzeum Sztuki. Ale Paryż to także urokliwe uliczki z malowniczymi kawiarenkami i Montmartre – dzielnica cyganerii paryskiej, kabaretów oraz rozrywki.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – sprawdź Gethome.pl

Dubaj

Należy do najpopularniejszych emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Słynie z wszystkiego „naj”. To tutaj znajdują się najwyższe budynki, najdroższe i najwspanialsze hotele, największe centra handlowe. Będąc w Dubaju warto wybrać się do ogromnego akwarium mieszczącego się w centrum handlowym. Obejrzeć Burj Al Arab, który jest jednym z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, budynek ma kształt żagla. Dubaj słynie ponadto z usypywania sztucznych wysp (m.in. Palma Jumeirah, Palma Jebel Ali). Na liście zwiedzania powinna także znaleźć się Dubai Marina, która jest luksusową dzielnicą Dubaju. Zamieszkała jest głównie przez bogatych. Znajdują się tutaj nowoczesne drapacze chmur, wielokilometrowy bulwar oraz eleganckie restauracje. Będąc w Dubaju nie można pominąć Old Dubai, czyli starej części Dubaju. Znajduje się tutaj stary port i wiele orientalnych sklepików z pamiątkami usytuowanych przy wąskich i krętych uliczkach.

5 rodzajów płytek, które sprawdzą się w Twoim domu

Singapur

To państwo – miasto. Metropolia bogata w najnowocześniejsze wieżowce. Jednym z oficjalnych języków jest angielski. Jednakże większość mieszkańców mówi lokalną mieszanką chińskiego i angielskiego. Świadectwa historii widoczne są na każdym kroku. Hinduska świątynia Sri Mariamman, które znajduje się w „chińskiej dzielnicy”, wybudowana została w 1827 roku. Uznawana jest za skarb narodowy Singapuru. W najstarszym kościele katolickim Singapuru na Hill Street, Ormiańskim kościele Grzegorza Oświeciciela, można po nabożeństwie zakosztować tradycyjnej herbaty prosto z Armenii. Miasto żyje także nocą. Można bawić się na bezpiecznych i strzeżonych plażach Sentosa bądź odwiedzić Boat Quay, ulicę pełną barów oraz restauracji.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz