21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu mieszkania komunalne w Giżycku

W Giżycku powstaną nowe mieszkania komunalne

Samorząd Giżycka zbuduje budynek, w którym znajdzie się 12 mieszkań komunalnych oraz tzw. mieszkanie treningowe. Będą się w nim uczyć, pod okiem trenerów, samodzielnego mieszkania osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Blok z nowymi mieszkaniami komunalnymi oraz lokalem treningowym stanie przy ul. Sikorskiego w Giżycku. Ma on być gotowy w niespełna dwa lata, a koszt budowy wyniesie 4,5 mln zł. Samorząd Giżycka otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie w kwocie ponad 1 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Giżycko to piękne miasto z niewątpliwymi walorami przyrodniczymi. Marzysz o zamieszkaniu w takim mieście? Sprawdź ofertę Gethome.pl mieszkaniami na sprzedaż w Giżycku.

W każdym mieście brakuje mieszkań komunalnych, u nas także. Jednak nowością tej inwestycji będzie mieszkanie treningowe, które zajmie całą ostatnią kondygnację budynku. Zdecydowaliśmy się na takie mieszkanie po rozmowach z osobami, które na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi umysłowo, niesamodzielnymi. Jest wielka potrzeba zajęcia się osobami, które są dorosłe i na skutek swojego stanu zdrowia przebywają całe życie pod opieką rodziców. Niestety, ci rodzice starzeją się, a ich niepełnosprawne dzieci muszą nauczyć się sobie radzić samodzielnie. – powiedział burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Boom mieszkaniowy w Katowicach – dowiedz się więcej

W mieszkaniu treningowym osoby niepełnosprawne intelektualnie będą się uczyły gotowania, prania i innych domowych zajęć pod okiem trenerów. Ponieważ w budynku będzie winda, będą mogły z niego korzystać także osoby niepełnosprawne ruchowo. Blok mieszkalny dla samorządu Giżycka zbuduje miejscowa firma – giżycka Spółdzielnia Wielobranżowa “Niegocin”.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz