20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu Panattoni inwestuje w Częstochowie

Panattoni inwestuje w Częstochowie

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowych w Europie, rozpoczyna budowę Panattoni Park Częstochowa. To pierwsza tego typu realizacja dewelopera w północnej części województwa śląskiego. W dwóch nowoczesnych halach powstanie w sumie 30 400 m kw. powierzchni klasy A. Oddanie najemcom pierwszych powierzchni zaplanowano na luty 2020 roku.

Częstochowa stopniowo staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do życia i inwestowania. Myślisz o przeprowadzce na południe? Sprawdź ofertę Gethome.pl nieruchomości na sprzedaż w Częstochowie.

Panattoni docenia potencjał mniejszych ośrodków. Panattoni Park Częstochowa – nowoczesne centrum dystrybucyjne klasy A o łącznej powierzchni 30 400 m kw. zlokalizowane będzie w obrębie samego miasta, nieopodal Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wybór tej lokalizacji nie jest przypadkowy – Panattoni sukcesywnie rozwija sieć powierzchni magazynowo-produkcyjnych poza dużymi aglomeracjami, wspierając rozwój biznesu w mniejszych ośrodkach. Należy do nich Częstochowa, która stała się centrum gospodarczym północnej części województwa śląskiego, do tego atrakcyjnie położonym przy najważniejszej trasie północ-południe kraju – autostradzie A1.

W Giżycku powstaną nowe mieszkania komunalne

Miasto ma 222 tysiące mieszkańców i 6 uczelni wyższych, na których kształci się ponad 15 000 studentów. Branże wiodące w regionie to motoryzacja, energetyka, hutnictwo, handel detaliczny i produkcja. Potencjał gospodarczy Częstochowy potwierdzają zestawienia. W tym roku znalazła się na czwartym miejscu – ex aequo z Bielskiem-Białą – w rankingu Miasta Przyjazne dla Biznesu przygotowanym przez miesięcznik “Forbes”. Zajęła też wysoką siódmą pozycję wśród najbardziej innowacyjnych ośrodków w Polsce.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz