20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu 5 mitów o urządzaniu mieszkania

5 mitów związanych z urządzaniem mieszkania

Aranżacja mieszkania nie jest prostym zadaniem. Wśród wielu modnych stylów trudno zdecydować się na ten najodpowiedniejszy. W jakie mity odnośnie urządzania mieszkania wierzymy?

1. Meble muszą stać pod ścianą

Paradoksalnie meble ustawione na środku salonu, to szansa na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Dla przykładu: sofa i komoda postawione przy ścianie zajmą całą jej długość; jeśli ustawimy sofę na środku salonu, a komodę dostawimy do pleców sofy, podzielimy salon na dwie funkcjonalne części (np. część jadalnianą i część wypoczynkową), a pod “uwolnionymi” ścianami zyskamy miejsce na małe meble.

5 największych mitów związanych z inteligentnym domem

Salon urządzamy zestawem mebli

Pokolenie naszych dziadków kupowało komplety – stół i krzesła, komoda i regał, wspomniane wyżej sofa i fotele. Dlaczego? Bo po raz kolejny wygrywało bezpieczne urządzanie – komplety na pewno do siebie pasują. Oferujemy inny, równie bezpieczny klucz – eklektyzm! To styl, który pozwala na łączenie wielu trendów, wzorów, kolorów. Znajdzie się w nim miejsce na różne typy krzeseł, nową sofę i fotele z odzysku, na najmodniejszy aksamit i tkaniny vintage, na antyki i współczesne, plastikowe meble. Finalnie zyskujemy bezpieczny miks stylów oraz unikalną i pełną wyrazu przestrzeń, której nie da się skopiować.

Znajdź nowe mieszkanie w Łodzi – sprawdź portal Rynek Pierwotny

4. Najważniejsza jest lampa sufitowa

Dobrze oświetlony salon to taki, w którym możemy wykonywać różne czynności. Gdy czytamy książkę, siedząc na kanapie potrzebna jest nam lampa podłogowa, gdy rozmawiamy przy stole, oświetla nas lampa sufitowa, gdy oglądamy telewizję, dyskretne światło daje lampa stołowa, gdy podziwiamy obraz, pomaga nam w tym kinkiet. Salon to pomieszczenie, w którym każdy rodzaj lampy jest niezbędny. 

Umowa rezerwacyjna mieszkania – co trzeba o niej wiedzieć?

5. Pokój dzienny należy urządzić w neutralnych barwach

Beż to ulubiony kolor Polaków. Przede wszystkim dlatego, że tworzy bezpieczne tło, które nigdy się nie znudzi. To prawda, ale obecne trendy preferują kolor. Co powinien zatem zrobić miłośnik urządzania wnętrz? Wykorzystać przestrzeń pomiędzy neutralnym tłem i kolorowym salonem. Ta przestrzeń jest ogromna, znajdzie się w niej miejsce na barwne zasłony, wzorzyste dywany, jaskrawe poduszki, a nawet jedną ścianę w mocnym kolorze.

Trudno uciec zupełnie od obowiązujących trendów i mody. I wcale nie trzeba tego robić. Wystarczy się zastanowić, co nam się rzeczywiście podoba. Obecnie jest tyle różnych stylów urządzania mieszkania, że każdy może wybrać coś dla siebie. Tym bardziej, że mamy też duże możliwości wprowadzania indywidualnych zmian. Przecież to ma być nasze mieszkanie, związane z naszym życiem i przeżyciami. Niemniej jednak trendy w aranżacji wnętrz warto poznawać i śledzić – często pojawia się coś ciekawego, na co sami być może byśmy nie wpadli.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz