20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu restauracje na Śląsku

TOP 5 najciekawszych restauracji na Śląsku

Wbrew obiegowym stereotypom Śląsk to bardzo zielona i ciekawa część Polski. Poprzemysłowe miasta na czele z Katowicami przekształcają się w nowoczesne ośrodki miejskie, a Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna rozwija się nieprzerwanie od ponad 25 lat, tworząc tysiące miejsc pracy. Dzisiaj Śląsk to nowoczesne firmy IT, przemysł samochodowy, ale również tradycja nadająca temu regionowi niezapomnianego klimatu.

1. Pod Drewnianym Bocianem

Katowicka restauracja otwarta pod szyldem tytułowego bociana wyznaje zasadę, że diabeł tkwi w szczegółach i serwuje rewelacyjne dania wyłącznie ze składników najwyższej jakości. Menu jest bardzo oryginalne, a klienci mogą sugerować jakie dania byłyby strzałem w dziesiątkę. Furorę od niedawna robi sezonowy chłodnik, który pomaga radzić sobie z upałem. Wystrój jest stonowany, przytulny i tworzy miłą atmosferę na spotkanie z przyjaciółmi lub po prostu udany, relaksujący posiłek.

TOP 5 pomysłów na biuro w nowoczesnym stylu

2. L’Avion

Na Lotnisku w Gliwicach znajdziecie restaurację z niesamowitym, oryginalnym wnętrzem oraz z nowatorskim podejściem do tradycyjnej kuchni śląskiej. Dodatkowo kulinarne podróże ze smakiem i karta sezonowa pozwoli na spróbowanie dań z najdalszych miejsc świata. Najwyższa jakość produktów i wykonania potraw to podstawa kuchni L’Avion. Klimatyczny wystrój i wyjątkowo dobrze przygotowany ogródek to kolejne plusy przemawiające za wyborem właśnie tego miejsca na najbliższy posiłek poza domem.

Zamieszkaj na Targówku – dowiedz się więcej o dzielnicy

3. Warsztaty Smaku

Tyskie Warsztaty Smaku chcą przede wszystkim zaskakiwać. Dlatego menu zawiera, obok dobrze znanych i lubianych dań, regularnie pojawiające się nowości i modyfikacje. Z karty można zamawiać w ciemno, a kuchnia nie ma granic, więc zależnie od pory roku, dostępności produktów oraz inwencji Szefa Kuchni, proponują przeróżne potrawy z każdej strony świata. Lokal wkomponowany został w industrialne wnętrza starych warsztatów szkoleniowych. Tym samym klimatem oraz charakterem nawiązuje do typowych dla okolicy fabryk. Dodatkowo ściany zdobią dzieła lokalnych twórców, co pozwala spojrzeć na Górny Śląsk w najróżniejszych odsłonach.

TOP 5 dodatków w stylu Hamptons

4. U Babuni

Restauracja U Babuni w Katowicach to przede wszystkim swojskość i wyraźna domowa atmosfera z akompaniamentem delikatnej muzyki. Wystrój jest niesamowicie klimatyczny, wchodząc tutaj, wkraczamy w zupełnie inne czasy, w młodość naszych babć. Menu jest bogate w przeróżne potrawy kuchni polskiej, przyrządzane świeżo według tradycyjnych receptur. Jest to uniwersalne miejsce, w którym każdy może poczuć domową atmosferę i zjeść coś, co akurat trafi w jego gust.

Mieszkania na sprzedaż w Katowicach – sprawdź Gethome.pl

5. El Mexicano

El Mexicano w Katowicach to lokal, który zaciekawia swoim logotypem. Znajduje się w samym centrum miasta. Wyróżnia się kolorowym, ale ciągle miłym dla oka wystrojem z nastrojowym oświetleniem. Stoliki na zewnątrz również są bardzo zachęcające. Jeśli szukasz miejsca z oryginalną kuchnią, które będzie różniło się od innych w okolicy, zdecydowanie wybierz El Mexicano. Meksykańskie dania wykonywane z najwyższej jakości oryginalnych składników to podstawa w tej restauracji. Idealne miejsce na biznes lunch, romantyczną randkę czy miłe spotkanie w gronie znajomych.

Śląsk ma wiele do zaoferowania potencjalnym mieszkańcom. Czy warto się tam przeprowadzić? Sprawdź ofertę mieszkań na sprzedaż w śląskim.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz