21 lipca 2024
zdjęcia do artykułu Warszawa Wola mieszkania

Czy Wola ma szansę stać się warszawskim Williamsburgiem?

W Warszawie, tak jak w wielu najpopularniejszych miastach świata, modne dzielnice, w których warto bywać (i inwestować!) zmieniają się coraz częściej. Wszystko wskazuje na to, że po rewitalizowanej Pradze Północ to właśnie Wola zajmie miano najbardziej stylowej stołecznej dzielnicy, idąc w ślady nowojorskiego Williamsburga czy Green Point. Jaka jest Wola, czyli prawdopodobnie kolejna najbardziej rozchwytywana lokalizacja w Warszawie? 

Warszawska Wola staje się coraz bardziej pożądanym adresem w stolicy. To dzielnica, która ma w sobie pewien osobliwy urok. Znajdziemy tu nowoczesne, szklane biurowce, jak i stare kamienice, muzea, miejsca pamiętające jeszcze poprzednią epokę. Te wszystkie elementy w połączeniu z historycznym i kulturowym sznytem okolicy, takim jak zamalowane dzieło Picassa czy nowymi, stylowymi knajpkami i nowoczesnymi inwestycjami, sprawiają, że Wola staje się klimatycznym i hipsterskim adresem, pod którym warto zamieszkać nie tylko z lifestylowych, ale i czysto funkcjonalnych pobudek. 

Jak na tak niewielką odległość od ścisłego centrum Warszawy, dzielnica Wola cieszy się niezwykłą bliskością i ilością terenów zielonych, a do tego dogodnym skomunikowaniem z sercem stolicy. Kombinacja tych dwóch atutów stanowi jeden z głównych wabików, na który Wola przyciąga do siebie nowych mieszkańców, którym zależy na krótkich i sprawnych dojazdach do pracy, a gdy mają ochotę na chwilę resetu, wolą skoczyć do pobliskiego parku, niż wsiadać w auto i w piątkowe popołudnie próbować wydostać się z Warszawy. Wola kusi też swoim klimatem – przed wojną słynęła z dynamicznie rozwijających się zakładów przemysłowych, obecnie staje się centrum biznesu i nowych inwestycji. Miks kameralnych kawiarni, starych kamienic skontrastowanych z nowoczesnymi osiedlami sprawia, że tu po prostu chce się mieszkać. 

Nowe Ogrody – kolejni mieszkańcy odbierają klucze

Warszawska Wola wyrosła na przemyśle, zapełniona zakładami, w których toczyło się niegdyś życie miasta, jednocześnie projektowana była tak, by sprzyjać tworzeniu się społecznych więzi pomiędzy mieszkańcami poprzez wspólne skwery czy parki. Teraz, trzydzieści-czterdzieści lat później, historia zatacza koło. Pokolenie Millenialsów dąży do odbudowywania utraconych społecznych relacji, szuka miejsc, w których będzie częścią konkretnej społeczności, a deweloperzy wychodzą im naprzeciw, tworząc takie osiedle jak Stacja Wola przy ul. Ordona 1. 

Przy projektowaniu tej inwestycji weszliśmy głęboko w tkankę dzielnicy, aby nawiązać do jej historii, charakteru, ale także aby skierować ją do bardzo konkretnej grupy odbiorców: osób idących z duchem czasu, oczekujących smarttech’owych rozwiązań, inteligentnych domów, eko inicjatyw. I dokładnie to im dajemy – ładowarki do e-samochodów, zdalne sterowanie funkcjami mieszkania czy crossfitowe boxy, czyli wszystko, co nowoczesne mieszkania AD 2020 powinny posiadać. Dodatkowo wyróżniliśmy tę inwestycję na tle konkurencji osadzając ją wizerunkowo w kolorowych, z sentymentem wspominanych latach 90., trafiając tym samym do jednej z największej obecnie grupy klientów – Pokolenia Y. – mówi Marta Boreta, specjalista ds. marketingu ECHO Investment. 

Popularna lokalizacja i sprawdzony deweloper – tak wybieramy nieruchomość

Projektując warszawskie osiedla pod pokolenie Millenialsów deweloperzy zdają sobie doskonale sprawę, że w dużej mierze ich grupa docelowa będzie wynajmować mieszkania. Dlatego już na pierwszych etapach realizacji osiedla firmy przygotowują atrakcyjne oferty skrojone pod inwestorów, którzy wykazują coraz większe zainteresowanie lokowaniem swoich środków w wolskie lokale. 

W opinii ekspertów od nieruchomości oraz przedsiębiorców zawodowo zajmujących się inwestowaniem w tej branży w Warszawie nadal warto i opłaca się inwestować w mieszkania. Przyczyną jest wciąż utrzymujący się niedobór lokali i stały napływ do stolicy studentów, obcokrajowców czy osób zmieniających miejsce zamieszkania w konsekwencji poszukiwania atrakcyjnej pracy na terenie Warszawy.

Śródka OdNowa 2 – mieszkania szyte na miarę

Na obecną sytuację wpływ mają także ewoluujące trendy lifestylowe, jak na przykład trend minimalizmu, którego oddziaływanie odzwierciedla popularność mieszkań o mniejszych metrażach wśród Millenialsów. Ponadto osoby z tego pokolenia w większości nie myślą o wiązaniu się na stałe z danym miejscem, mieszkaniem, adresem, skąd coraz większy odsetek osób decydujący się na wynajem, niż na zakup swojego “M”, co niewątpliwie jest dobrym sygnałem dla inwestorów. Jest nim również fakt, że mieszkania na Woli, tak jak niegdyś w nowojorskim Williamsburgu rozchodzą się w mgnieniu oka. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz