14 kwietnia 2024

Duży wzrost popularności mieszkań z ogrodami i tarasami.

Aż o 80% wzrosło od marca zainteresowanie ogrodami. Coraz częściej poszukiwane są również tarasy i balkony. Osoby planujące zakup nowego mieszkania mogą teraz skorzystać z niższych cen. Zakupom sprzyja także duży wybór na rynku. 

Epidemia w znacznym stopniu zmieniła preferencje osób poszukujących mieszkania. Analitycy Otodom porównali marzec z okresem od kwietnia do końca lipca. Przyjrzeli się średniemu dziennemu zainteresowaniu. Okazało się, że coraz większe znaczenie dla potencjalnych kupujących mają: ogród, taras i balkon. Trend pojawił się już w czerwcu, a w następnych miesiącach był jeszcze wyraźniej zauważalny. – Nasze obserwacje są bardzo podobne – potwierdza Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie deweloperskiej Bouygues Immobilier Polska. – Klienci jeszcze bardziej uświadomili sobie, że te elementy są bardzo ważne, ponieważ istotnie podnoszą komfort życia oraz wzmacniają poczucie prywatności– dodaje.

W ostatnich miesiącach najbardziej wzrosło zainteresowanie mieszkaniami z ogrodami – aż o 80%. Bardzo dużą popularnością cieszą się mieszkania z tarasami – wzrost o 71%. Coraz częściej poszukiwane są również mieszkania z balkonami – o 51%. – Mamy świadomość tego, że balkony, tarasy i ogrody są pożądane, dlatego zdecydowana większość naszych mieszkań je ma. Zawsze oferujemy je w cenie – podkreśla Cezary Grabowski. – Przykładowo: na kameralnym osiedlu Vitalité na warszawskim Wilanowie budujemy mieszkania z ogrodami o wielkości do 175 metrów kwadratowych. Z kolei w prestiżowym apartamentowcu Centreville w centrum Wrocławia są przestronne, podwójne tarasy wychodzące na trzy strony świata – podaje przykłady.

Wyprzedaże

Zdecydowanie najlepszym okresem na zakup mieszkania jest lato. Po pierwsze ceny są korzystne, ponieważ są specjalne wakacyjne oferty. – Atrakcyjne ceny można sprawdzić w naszym Outlecie Mieszkaniowym – informuje Cezary Grabowski. Ponadto klienci mają możliwość indywidualnych negocjacji cen. – Stawiamy na różne formy ofert specjalnych i udostępniamy je we wszystkich miastach, w których budujemy mieszkania i domy – zaznacza Cezary Grabowski.

Po drugie na rynku jest duży wybór. Epidemia nie zatrzymała prężnie działających deweloperów przed wprowadzaniem do sprzedaży nowych mieszkań. W tym roku w ofercie pojawiły się np. osiedle Essentiel na Białołęce oraz Osiedle Lumea na Bemowie w Warszawie i Perspective – Wille Miejskie na Kowalach we Wrocławiu. Epidemia nie wstrzymała także prac trwających na budowach. – W całym roku 2020 planujemy oddać do użytku 656 mieszkań w ramach sześciu inwestycji realizowanych w Warszawie, Pruszkowie, Wrocławiu i Poznaniu – zapowiada Cezary Grabowski.

Polacy cały czas chcą kupować mieszkania, o czym świadczą wysokie wyniki sprzedaży. W drugim kwartale bieżącego roku deweloper Bouygues Immobilier Polska sprzedał 180 mieszkań i lokali usługowych – o 8% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Drugi kwartał 2020 był więc udany.

Lokalizacja i ekologia

Bardzo ważnym kryterium wyboru nieustająco jest lokalizacja. Polacy nadal poszukują mieszkań w dobrze skomunikowanych i rozwiniętych infrastrukturalnie dzielnicach, niekoniecznie w ścisłym centrum. Zależy im, żeby znaleźć mieszkanie w otoczeniu zieleni, blisko działek, a także terenów rekreacyjnych i sportowych. W najbliższym otoczeniu chcą mieć sklepy, szkoły, restauracje i parki, czasami też rzekę. Stosunkowo nową, ale coraz silniejszą, potrzebą są natomiast ekologiczne elementy osiedli, które podnoszą komfort życia i przynoszą oszczędności, takie jak: panele słoneczne na dachach, białe pokrycia dachów, gromadzenie wody deszczowej do podlewania roślin, stacje ładowania samochodów elektrycznych czy miejsca na rowery.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz