25 maja 2024
zdjęcie do artykułu fiński inwestor buduje w Polsce

Fiński inwestor wybuduje fabrykę stali w Tucznawie

Firma Outokumpu Distribution Polska to kolejny inwestor w Tucznawie. Firma kupiła działkę, na której za niemal 190 mln zł zbuduje fabrykę do przerobu stali nierdzewnej, w której wytwarzane będą produkty dla branży zaawansowanych technologii.

9 stycznia 2020 r., przedstawiciele Outokumpu Distribution Polska, ważnego światowego producenta stali nierdzewnej, podpisali umowę zakupu gruntów inwestycyjnych w Tucznawie.

Na terenie kompleksu inwestycyjnego Tucznawa planujemy zbudować centrum serwisowe stali nierdzewnej. W nowym zakładzie wytwarzać będziemy produkty wysoko wyspecjalizowane m.in. dla branży motoryzacyjnej, sektora AGD oraz przemysłu ciężkiego, a zatrudnienie znajdzie tu co najmniej 100 pracowników. – zapowiada Krzysztof Kurjański, członek zarządu Outokumpu Distribution Polska.

Brakuje działek budowlanych – co z cenami mieszkań?

Obecnie Outokumpu posiada sześć zakładów w Europie − w Finlandii, Szwecji oraz Niemczech. Wkrótce do tego grona dołączy również Dąbrowa Górnicza.

W naszym mieście chętnie inwestują nowoczesne przedsiębiorstwa i lokalizują tu zaawansowane technologicznie zakłady. Co równie istotne, są to firmy, które duży nacisk kładą na wymagania dotyczące ochrony środowiska. – podkreślił Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

3 najbardziej kultowe meble PRL-u

Na polskim rynku Outokumpu, jako inwestor, obecny jest od ponad 20 lat. Prowadzi w regionie własne centrum serwisowe obsługujące od 2006 r. klientów głównie z Polski i Czech. Ograniczenia operacyjne wynikające z obecnej lokalizacji, a także pozytywne perspektywy rozwoju przemysłu przetwórczego w Europie Wschodniej, skłoniły firmę do podjęcia decyzji o zakupie działki w Dąbrowie Górniczej, na obszarze działania Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wielkość i lokalizacja zakupionego terenu, a także dostępna infrastruktura przygotowana wspólnie przez Dąbrowę Górniczą i KSSE, otwierają szereg możliwości operacyjnych dla Outokumpu w przyszłości.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz