17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu jak wykorzystać fundusz remontowy

Jak wykorzystać fundusz remontowy?

Jedną z możliwości wykorzystania środków z funduszu remontowego są wiosenne porządki. To zawsze dobry moment, żeby zaplanować duże i drobniejsze naprawy.

Można, na przykład, pomalować i odświeżyć klatki schodowe oraz inne części wspólne budynku. Elementem wiosennych porządków we wspólnocie mieszkaniowej oraz odpowiedzią na pytanie o to, jak wykorzystać fundusz remontowy, jest coraz popularniejsza w ostatnich latach termomodernizacja. Jeśli budynek należący do wspólnoty mieszkaniowej nie jest już nowy i podczas jego budowy nie zadbano o to, aby ograniczyć straty energii cieplnej, można rozważyć przeprowadzenie prac związanych z termomodernizacją. Obok remontu dachu jest to główny sposób na obniżenie kosztów ogrzewania budynku.

Wymiana urządzeń licznikowych – kto powinien za nią zapłacić?

Myśląc o tym, jak wykorzystać fundusz remontowy warto wziąć pod uwagę prace na zewnątrz budynku, jeśli wspólnota mieszkaniowa jest właścicielem terenów zielonych lub infrastruktury drogowej wokół nieruchomości. Po zimie często występuje potrzeba naprawy uszkodzonej nawierzchni dróg dojazdowych, miejsc postojowych lub elementów chodnika. To jest ważne, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo właścicieli lokali we wspólnocie.

Unidevelopment – ponad 700 sprzedanych mieszkań w 2019 roku

Inną opcją jest konserwacja i odświeżenie elementów małej architektury jak ławki i lampy. Jeśli nieruchomość nie wymaga prac termomodernizacyjnych lub nie zostały one zaplanowane na dany rok to można rozważyć remont elewacji, ponieważ jest ona wizytówką wspólnoty, a wartość lokali w budynku wzrasta jeśli otoczenie nieruchomości wygląda pozytywnie.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz