21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu osiedla Wrocław

Gdzie zamieszkać we Wrocławiu? TOP 5 osiedli

Miasto nad Odrą przyciąga nie tylko dobrą sytuacją na rynku pracy czy renomowanymi uczelniami, ale również unikalną poniemiecką architekturą oraz umiejętnym wykorzystaniem terenów nadbrzeżnych. Wrocław od lat uwzględniany jest w międzynarodowym rankingu „Quality of Living” przeprowadzanym przez firmę doradczą Mercer. W ubiegłym roku zajął 100 pozycję na 231 miast z całego świata, jako jedno z najlepszych miejsc do życia. 

1. Olimpia Port

Osiedle z wakacyjnym klimatem – tak określają je mieszkańcy. Miejsce ze ścieżkami rowerowymi, pomostami, bogata bazą rekreacyjno-sportową( boiska, klub fitness, klub mieszkańca) oraz usługami (ośrodek zdrowia, przedszkole, restauracje, sklepy, apteka, fryzjer, kosmetyczka, weterynarz) a to wszystko w pobliżu kanału odry i parków. Z dala od zgiełku miasta a jednocześnie blisko centrum – dojazd do pl. Grunwaldzkiego zajmuje tylko kilka minut.

TOP 5 najpiękniejszych kamienic warszawskich

2. Browary Wrocławskie

Apartamentowy lub Loftowy klimat na wyciągniecie ręki. Miejsce z widokiem na rzekę, panoramę miasta oraz historyczna zabudowę Browaru Piastowskiego. Tuż obok czeka nadbrzeże Odry, zrewitalizowany bulwar, plaże miejskie. Dla mieszkańców – kajakownia, kino letnie, fitness. Trzy place w ramach kompleksu osiedlowego spotkań tworzą komfortowe miejsce zamieszkania, pracy i wypoczynku.

Zamieszkaj na Żoliborzu – dowiedz się więcej o dzielnicy

3. River Point

Apartamentowe budynki w centrum miasta w otoczeniu nadodrzańskich, modernizowanych bulwarów Kępy Mieszczańskiej i terenów zielonych. Do dyspozycji mieszkańców jest taras widokowy na dachu, klub fitness oraz chilloutowy klub z bilardem. Wysokie, przeszklone apartamenty z widokiem na Panoramę Starego Miasta i rzekę robią wrażenie.

TOP 5 najdziwniejszych budynków świata

4. Czwarty Wymiar

Słoneczne, ustawne mieszkania z dużymi balkonami i ogródkami. Tuż obok osiedla znajduje się strefa rekreacji, place zabaw, kąpielisko, boiska, korty tenisowe i parki – świetne warunki do rodzinnych spacerów czy wycieczek rowerowych.

5. Słoneczne Stabłowice

Przestrzeń tego osiedla sprzyja odpoczynkowi i rekreacji. Własny osiedlowy fitness i klub mieszkańca pomaga w nawiązaniu sąsiedzkich relacji, a funkcjonalne i ustawne mieszkania dają duże możliwości aranżacji. Zielone otoczenie i bliskość rzeki wraz ze ścieżką rekreacyjną zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu!

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz