7 maja 2021
zdjęcie do artykułu osiedla Wrocław

Gdzie zamieszkać we Wrocławiu? TOP 5 osiedli

Miasto nad Odrą przyciąga nie tylko dobrą sytuacją na rynku pracy czy renomowanymi uczelniami, ale również unikalną poniemiecką architekturą oraz umiejętnym wykorzystaniem terenów nadbrzeżnych. Wrocław od lat uwzględniany jest w międzynarodowym rankingu „Quality of Living” przeprowadzanym przez firmę doradczą Mercer. W ubiegłym roku zajął 100 pozycję na 231 miast z całego świata, jako jedno z najlepszych miejsc do życia. 

1. Olimpia Port

Osiedle z wakacyjnym klimatem – tak określają je mieszkańcy. Miejsce ze ścieżkami rowerowymi, pomostami, bogata bazą rekreacyjno-sportową( boiska, klub fitness, klub mieszkańca) oraz usługami (ośrodek zdrowia, przedszkole, restauracje, sklepy, apteka, fryzjer, kosmetyczka, weterynarz) a to wszystko w pobliżu kanału odry i parków. Z dala od zgiełku miasta a jednocześnie blisko centrum – dojazd do pl. Grunwaldzkiego zajmuje tylko kilka minut.

TOP 5 najpiękniejszych kamienic warszawskich

2. Browary Wrocławskie

Apartamentowy lub Loftowy klimat na wyciągniecie ręki. Miejsce z widokiem na rzekę, panoramę miasta oraz historyczna zabudowę Browaru Piastowskiego. Tuż obok czeka nadbrzeże Odry, zrewitalizowany bulwar, plaże miejskie. Dla mieszkańców – kajakownia, kino letnie, fitness. Trzy place w ramach kompleksu osiedlowego spotkań tworzą komfortowe miejsce zamieszkania, pracy i wypoczynku.

Zamieszkaj na Żoliborzu – dowiedz się więcej o dzielnicy

3. River Point

Apartamentowe budynki w centrum miasta w otoczeniu nadodrzańskich, modernizowanych bulwarów Kępy Mieszczańskiej i terenów zielonych. Do dyspozycji mieszkańców jest taras widokowy na dachu, klub fitness oraz chilloutowy klub z bilardem. Wysokie, przeszklone apartamenty z widokiem na Panoramę Starego Miasta i rzekę robią wrażenie.

TOP 5 najdziwniejszych budynków świata

4. Czwarty Wymiar

Słoneczne, ustawne mieszkania z dużymi balkonami i ogródkami. Tuż obok osiedla znajduje się strefa rekreacji, place zabaw, kąpielisko, boiska, korty tenisowe i parki – świetne warunki do rodzinnych spacerów czy wycieczek rowerowych.

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu – sprawdź portal Gethome

5. Słoneczne Stabłowice

Przestrzeń tego osiedla sprzyja odpoczynkowi i rekreacji. Własny osiedlowy fitness i klub mieszkańca pomaga w nawiązaniu sąsiedzkich relacji, a funkcjonalne i ustawne mieszkania dają duże możliwości aranżacji. Zielone otoczenie i bliskość rzeki wraz ze ścieżką rekreacyjną zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu!

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


CAPTCHA Image
Reload Image