25 maja 2024
rynek nieruchomości

Inwestycje w Poznaniu. Nowe projekty i finalizacje już realizowanych

Nadchodzące miesiące to czas intensywnych prac na placach budów w Poznaniu i powiecie. Wiosenna aura sprzyja nowym projektom, jak i kontynuacjom już realizowanych inwestycji. Rozkwit w Poznaniu przeżywa Grunwald, Ogrody, Winogrady i Podolany. Nowości nie zabraknie również pod miastem. Na brak projektów mieszkaniowych nie można narzekać w Swarzędzu, Paczkowie, Luboniu, Błażejewku czy Dąbrówce.

Wiosna to najlepszy moment na rozpoczęcie budowy, szczególnie korzystny, gdy przez długi czas utrzymuje się słoneczna pogoda. To zdecydowanie sprzyja postępom na placach budów. Tak jest w przypadku wielu poznańskich i podmiejskich inwestycji.

Sprawdź oferty architektów na RynekPierwotny.pl

Architekt Warszawa Architekt Kraków

Architekt Poznań Architekt Wrocław 

Nowe projekty deweloperskie w Poznaniu

Wilczak 20, jedna z największych inwestycji mieszkaniowych na Winogradach, jest stale rozbudowywana. Obecnie trwają prace nad III etapem projektu, w ramach którego spółkaAgrobex stawia 78 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Łącznie powstanie 6 budynków z około 550 lokalami. Podobnie sytuacja wygląda na osiedlu Nowe Ogrody. Tam w maju tego roku rozpoczął się III etap budowy, w którym zaplanowano 106 mieszkań, 7 lokali usługowo-handlowych, podziemną halę garażową i komórki lokatorskie. Co istotne projekt będzie powiększany – docelowo przewidziano osiem etapów, a w nich około 650 mieszkań. Prace nie zwalniają też na Podolanach, gdzie powstaje Reduta Nowe Podolany. W realizacji jest IV budynek, który wzbogaci osiedle o 68 mieszkań. Z kolei Atrium Grunwald finalizuje swój projekt i kusi cenowo 15 mieszkaniami, które pozostały w sprzedaży.

 Na podmiejskim rynku mieszkaniowym 

Stolica Wielkopolski przeżywa mieszkaniowy boom. Podobnie jest też w gminach ościennych. Deweloper, NCS-Bud rozpoczyna realizację projektu Wschodnia 19 w Luboniu. Powstanie tam pięciokondygnacyjny budynek mieszczący 146 mieszkań i dwa lokale usługowo-handlowe z halą garażową, skrytkami lokatorskimi i zielonymi tarasami na ostatniej kondygnacji. Nowe osiedle powstaje też w Swarzędzu, przy ul. Cieszkowskiego. Firma Planetbud Development buduje w centrum miasta Osiedle Liliowe, składające się z 26 domów w zabudowie szeregowej. Natomiast w podpoznańskim Błażejewku trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek. Aktualnie ruszyła budowa  IV etapu, a więc kolejnych 72 domów w zabudowie szeregowej. Deweloper, KM Building gwarantuje również powstanie pawilonu handlowego oraz dużego placu zabaw. Prace nie zwalniają tempa także w Paczkowie, gdzie Greenbud Development realizuje projekt 10 domów w zabudowie bliźniaczej. Planowany termin zakończenia prac to początek 2017 roku.

Duża liczba nowych projektów oraz tych rozbudowywanych daje szeroki wybór poszukującym własnego M. To dopiero połowa roku, a deweloperzy zgodnie podkreślają, że jeszcze w tym roku nowości pojawią się na mieszkaniowym rynku.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz