21 lipca 2024
Technologie ułatwiające życie

Nowinki technologiczne, które ułatwią Wam życie

Nowe technologie w mieszkaniu sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze, możemy zaoszczędzić kilka cennych minut, godzin, a często niepotrzebnych nerwów.

Świat wokół ciągle się rozwija. Dotyczy to każdej płaszczyzny naszego życia. Jesteśmy zabiegani, zmęczeni i narzekamy na brak czasu. Wykorzystując nowinki technologiczne stworzone po to, by życie stało się łatwiejsze, możemy zaoszczędzić kilka cennych minut, godzin, a często niepotrzebnych nerwów. Przedstawimy Wam dziś kilka propozycji, które najbardziej przypadły nam do gustu. Wiele z nich nowatorskich rozwiązań może być wykorzystanych przez każdego z Was.

Technologiczne nowinki na wyciągnięcie ręki

Ponad 20 lat temu, kiedy oglądaliśmy z niedowierzaniem dom Billa Gatesa Xanadu 2.0, jeszcze wtedy tylko z lotu ptaka, wielu z nas marzyło, żeby kiedyś mieć możliwość zamieszkać w domu, który myśli, robi kawę na zawołanie i podgrzewa wodę w wannie, kiedy wracamy do domu. Dziś tego typu rozwiązania stają się codziennością i stały się dostępne niemal dla każdego, kto dysponuje odpowiednimi finansami oraz chce ułatwić sobie życie.

Przykładem rozwoju technologii, który jeszcze kilkanaście lat temu wydawał się luksusem jest wykorzystanie ogrzewania podłogowego na bardzo szeroką skalę. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i dostępne już dla większości z Was, ponieważ koszt porównywalny jest do ogrzewania tradycyjnego (oczywiście w zależności od wielu czynników).

Bardzo przydatną funkcją jest w tym wypadku sterowanie ogrzewaniem za pomocą aplikacji w telefonie czy tablecie. Wiele firm zajmujących się zakładaniem tego typu źródeł ciepła ma już w swojej ofercie takie właśnie ułatwienia. Dzięki temu, będąc poza domem, możemy ustawić temperaturę, jaka nam odpowiada i nie martwić się, że po powrocie zastanie nas wychłodzony dom.

Bez względu na to, jak popularne stały się tego typu rozwiązania, wielu z Was wciąż uważa je za zbędny luksus. Nic bardziej mylnego. Warto inwestować we wszelkie ułatwienia, ponieważ zdecydowanie wpływają na jakość naszego życia. Na rynku dostępne są nowoczesne sterowniki, dzięki którym kontrolowanie temperatury jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Nadzór inteligentny

Choć monitoringu w domu i mieszkaniu nie możemy zaliczyć do wyjątkowo nowatorskich rozwiązań, ułatwienia z nimi związane zdecydowanie wpłyną na poprawę jakości naszego życia. Wybór kamer nie jest prosty, ponieważ na rynku znajduje się mnóstwo modeli wraz z niezbędnym sprzętem. Nie będziemy Wam dzisiaj doradzać jakie kamery sprawdzają się najlepiej, niemniej zdecydowanie warto się nad tym pochylić i wybrać to, co będzie dla Was odpowiednie. Rozwój technologii pozwala obecnie na podgląd w czasie rzeczywistym, zarówno w dzień, jak i w nocy. Droższe wersje z nagrywarkami dają także możliwość rejestrowania tego, co dzieje się w domu. Monitoring nie jest już oznaką luksusu, ale rozsądku. Dzięki kamerom widzimy co dzieje się w konkretnym pomieszczaniu, możemy kontrolować dzieci pod naszą nieobecność i sprawdzać jak radzą sobie zwierzęta pozostawione na czas naszej nieobecności. Monitoring jest bardzo praktyczny, stosunkowo niedrogi i bardzo łatwy w obsłudze, dzięki aplikacjom mobilnym.

Kino mobilne

Mamy też coś dla miłośników wielkiego ekranu, przeniesionego z telefonu, za pomocą różnych rozwiązań na ekran telewizora. Mowa oczywiście o tych z Was, którzy nie posiadają popularnego w ostatnich sezonach telewizora z funkcją Smart. Wielu z Was bez telefonów nie wyobraża sobie już życia. Smartfony i możliwe do zainstalowania aplikacje ułatwiające nam życie, to chyba najbardziej wykorzystywane cuda techniki na co dzień. I to dosłownie cuda.

Za pomocą smartfonów się przemieszczamy, znajdujemy miejsce, którego szukamy, odpowiedzi na pytania (nawet takie, które nurtowały filozofów, przez setki lat), zamawiamy jedzenie i robimy setki innych rzeczy. Dla wielu z nas to codzienność. Warto wykorzystać smartfon do umilenia sobie czasu i przenieść filmy z małego wyświetlacza na ekran telewizora i z pomocą kina domowego, cieszyć się zupełnie inną jakością obrazu i dźwięku. Dla wielu przysłowiowa ‘bułka z masłem, dla innych nadal ‘czarna magia’. Co jest ważne, żeby przekaz był stabilny i niczym niezakłócany? Przede wszystkim dobre połączenie. Do wyboru mamy kilka rozwiązań.

Najlepszą jakość połączenia zapewni tradycyjny kabel HDMI. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale jeśli zależy nam na stabilności i jakości przekazywanego obrazu, to opcja nadal należy do wiodących na rynku .Do podłączenia potrzebny nam jest wspomniany kabel HDMI micro USB w standardzie MHL, telewizor ze złączem HDMI oraz telefon z wejściem micro USB.

Dla tych z Was, którzy preferują połączenia bezprzewodowe, dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie domowej sieci Wi-Fi. Opcja ta jest znacznie wygodniejsza, ponieważ nie musicie przejmować się dodatkowymi kablami, niemniej nie jest tak stabilna, jak tradycyjne rozwiązanie. Dla posiadaczy bardzo nowoczesnych telefonów, ale starszych modeli TV dobrym wyjściem będzie zakup przystawki spełniającej funkcję SmartTV, a wymagającej jedynie podłączenia do portu HDMI. Dzięki takiemu rozwiązaniu Wasz stary telewizor otrzyma nowe życie, a Wy będziecie mogli cieszyć się prawdziwym kinem domowym.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz