20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu jak odmienić nudne wnętrze

Jak odmienić nudne wnętrze – 5 pomysłów

Czasem przychodzi taki moment, że mamy dość wnętrza (lub jego fragmentu) w którym mieszkamy. Większość ludzi kiedy zamieszkuje pierwszy raz w jakimś miejscu i samodzielnie za nie odpowiada stara się urządzić je po swojemu. Czy to dotyczy pierwszego mieszkania, czy wynajmowanego mieszkania czy też tylko wynajmowanego pokoju, każdy pragnie go jakoś spersonalizować, stworzyć coś własnego aby czuć się w nim jak najlepiej. Jednak nawet najlepiej dobrana aranżacja może się po jakimś czasie znudzić. Jak odmienić wygląd naszego “M”?

Ramy i antyramy

Czasami wystarczy oryginalny plakat czy obraz na ścianie, by wnętrze nabrało zupełnie innego wyrazu. Modny plakat zamknięty w antyramie będzie świetnym urozmaiceniem. Można postawić również na ramy, a więc nowoczesne obrazy. Sprawdzi się surrealizm, a także pop art – wszystko co reprezentuje sztukę nowoczesną. Tradycyjne reprodukcje lepiej prezentują się w klasycznie lub eklektycznie urządzonych wnętrzach, dodając im klasy i elegancji. Warto podkreślić, że zarówno obrazy, szczególnie te z kategorii sztuki nowoczesnej, jak i plakaty można podświetlić taśmami led, co doskonale się prezentuje i lepiej eksponuje wybraną dekorację ściany.

Nietypowe oświetlenie – TOP 5 propozycji

Tapety i naklejki ścienne

Możesz odmienić wygląd ściany, wykorzystując do tego celu tapety i naklejki ścienne. Jeśli już decydujemy się na te pierwsze to warto wybrać winylowe, które posiadają bardzo wiele ciekawych wzorów i występują również w postaci tapet 3D. To rodzaj tapet, który ożywi każde wnętrze, a dodatkowo sprawi, że nabierze ono więcej głębi. Tu doskonale sprawdzi się oświetlenie boczne skierowane na taką ścianę, np. kinkiety z żarówkami led. Jeśli taka tapeta wydaje Ci się aż nazbyt wyrazista, to możesz postawić na taką z włókna szklanego, którą można przemalować na dowolny kolor, najlepiej kontrastujący i ożywiający wnętrze. Świetnie prezentować się będą również naklejki ścienne, które doskonale odmienią wygląd białej ściany, a mnogość wzorów pozwala dobrać coś odpowiedniego nie tylko do stylistyki wnętrza, ale również własnego gustu.

Fantazyjne oświetlenie

Kluczem do urozmaicenia nudnego wnętrza może być też dobór nowych lamp i żarówek. Świetnie sprawdzają się żyrandole w stylu retro o surowej stylistyce, przypominającej tradycyjne żarówki wolframowe. Można postawić na niezawodne żarówki led w kształcie kuli i dopasować je do stojącej lampy. Żarówki w kolorze czerwonym, czy niebieskim mogą dodać nutę ożywczego designu. Dekoracyjne żarówki led sprawdzą się również w małych lampkach stojących, a ich kształt można doskonale dopasować do kształtu klosza. Warto wykonać również podświetlenie mebli z halogenami ledowymi, które podkreśla ich piękno i dodatkowo sprawia, że wieczorem możemy zaoszczędzić i ograniczyć włączanie głównego źródła światła w pomieszczeniu.

TOP 5 książek o urządzaniu wnętrz

Poduszki i tekstylia

Nie zawsze ma się duże fundusze i wszelkie zmiany aranżacji muszą być bardzo przemyślane i jednocześnie nie pochłaniające dużych środków finansowych. Najprostszym sposobem na nudne wnętrze salonu czy sypialni jest zakup małych dekoracyjnych poduszek. Oczywiście kolor poszewki powinien być kontrastujący dla mebli bądź tapicerki sofy czy łóżka. Dzięki temu pozornie nudne wnętrze zdecydowanie się ożywia. Dołożenie wzorzystych zasłon z modnym motywem, czy obrusów może sprawić, że pokój będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Nowe mieszkania w Gdańsku – sprawdź Rynek Pierwotny

Rośliny doniczkowe w nowoczesnych odsłonach

Największą odmianą we wnętrzu jest wprowadzenie do niego życia, dlatego warto wybierać również rośliny doniczkowe. Można nawet zdecydować się na te sztuczne. Intrygującym pomysłem może być wybranie lampy z żarówkami led, a także znajdującą się w dolnej części podstawy doniczką. Oczywiście nie muszą to być prawdziwe kwiaty i można zdecydować się na sztuczne rośliny zielone. Jednak zastosowanie takiego rozwiązania samo w sobie jest nietypowe i z pewnością sprawia, że wnętrze z nudnego przemienia się w nietuzinkowe. Zieleń we wnętrzu, niezależnie czy naturalna czy sztuczna zawsze wprowadza do niej urozmaicenie.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz