21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu najciekawsze kawiarnie w Łodzi

TOP 5 najciekawszych kawiarni w Łodzi

Łódź przechodzi gruntowną przebudową, rozwija i staje się coraz bardziej atrakcyjna i przyjazna nie tylko inwestorom, ale również turystom. Piotrkowska znowu tętni życiem, w weekendy ciężko przejść pomiędzy spacerującymi i ciężko znaleźć wolne miejsca w ogródkach. Powstają nowe, kreatywne miejsca dla młodych, przedsiębiorczych osób, następuje rewitalizacja starych budynków, otwierają się nowe atrakcje dla dużych i małych. Poniżej prezentujemy 5 miejsc, które powinien znać każdy smakosz kawy.

Format

Klubokawiarnia Format działa na łódzkim rynku od zeszłego roku. Lokal położony na terenie Art Inkubatora przyciąga niebanalnym wystrojem. Surowa przestrzeń została ocieplona kolorowymi dodatkami oraz drewnem, dzięki czemu wnętrze nabrało wyjątkowego wyrazu. W Formacie nie brakuje również roślin, które zostały ciekawie wyeksponowane. Lokal jest przestronny i nieprzeładowany nadmiarem dodatków. Pofabryczny charakter wnętrza został zachowany, a świetnie dobrane meble i dekoracje jedynie podkreśliły jego klimat.

Zamieszkaj na Białołęce – dowiedz się więcej o dzielnicy

Kreatoora

Kawiarnia połączona z galerią sztuki oraz pracownią znajduje się w zabytkowej części Łodzi na Księżym Młynie. Klimat artystyczny, który charakteryzuje ten lokal, jest wyczuwalny już od progu. Artystyczny nieład panujący w środku nadaje miejscu niezwykle przytulny i ciepły charakter. We wnętrzu królują kolorowe, ręcznie malowane lub odrestaurowane meble. Ściany zdobią obrazy autorstwa Ewy Żochowskiej, założycielki kawiarni, która prowadzi ją wraz z mężem. Lokal jest kameralny i niezwykle nastrojowy, chociaż bardziej przywodzi na myśl urządzone z pomysłem mieszkanie.

Jak odmienić nudne wnętrze – 5 pomysłów

Niebostan

Niebostan to miejsce niezwykle popularne wśród Łodzian. Klubokawiarnia połączona z antykwariatem mieści się w centrum miasta, gdzie dawniej znajdował się klub Jazzga. Lokal kipi pozytywną energią i takie jest też jego wnętrze. Intensywnie kolorowe kanapy i meble stworzone z drewnianych palet czy wykonane ręcznie sprawiają wrażenie zamierzonego, kontrolowanego miszmaszu. W Niebostanie nie brakuje też innowacyjnych pomysłów – w oczy rzucają się zwłaszcza fotele wykonane ze sklepowych wózków czy nietypowe stoliki. Na ścianach znajdziemy liczne obrazy, plakaty a także półkę na książki imitującą drzewo.

Hot Air Cafe

Wystrój Hot Air Cafe jest zdecydowanie bardziej minimalistyczny i nowoczesny. Główną ozdobą lokalu jest grafika namalowana na ścianach oraz suficie. Jej intensywne kolory kontrastują z bieloną cegłą oraz drewnianą podłogą. Regał z surowego drewna czy wygodne, wzorzyste fotele stanowią nieliczne dekoracje tego miejsca. Dzięki małej ilości mebli i dodatków kawiarnia jest przestronna i jasna. Małe, proste stoliki kawowe sprawiają, że lokal sprzyja kameralnym spotkaniom.

5 najpiękniejszych miast w Polsce

Owoce i Warzywa

W tej klubokawiarni stare miesza się z nowym. Odrestaurowane krzesła z czasów PRL-u ożywiają stonowane wnętrza. Printy, które z pozoru ze sobą nie współgrają (kwiaty, paski), tworzą ciekawe połączenie i dobrze prezentują się na tle jasnych ścian. Nowoczesne grafiki oraz plakaty nadają lokalowi bardziej współczesny charakter. Bar w odcieniach pastelowych błękitów, obudowany starymi deskami i frontami szafek zdecydowanie przyciąga wzrok.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz