17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu książki o urządzaniu wnętrz

TOP 5 książek o urządzaniu wnętrz

Projektowanie charakteru i funkcjonalności pomieszczenia, dobór mebli, przygotowanie dodatków – to bez wątpienia wciągające i pasjonujące czynności. Oprócz tego, może być jednak nieco trudne. Urządzanie wnętrza to bowiem – wbrew pozorom – nie lada sztuka, wymagająca sporej kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a przede wszystkim – należytej wiedzy. W jaki sposób najlepiej ją nabyć? Nieocenionym źródłem inspiracji mogą być odpowiednie poradniki.

“Homebook Design” vol. 5

Dom to przede wszystkim ludzie, którzy go zamieszkują, wnętrza powinny więc odzwierciedlać osobowość, poczucie estetyki oraz potrzeby domowników. Wędrując przez kolejne strony albumu Homebook Design vol. 5 odkryjemy projekty, które stawiają na indywidualizm i osobowość właścicieli. To prawdziwy pokaz aranżacyjnej odwagi. Choć każde wnętrze jest inne, to wszystkie są na swój sposób doskonałe – można je pokochać lub znienawidzić, ale z pewnością nie da się z obojętnością przewrócić kartki. Wstąpimy na moment do futurystycznego mikromieszkania skąpanego w pastelach, by już po chwili odwiedzić surowy loft zaprojektowany z myślą o młodym mężczyźnie.

5 najpiękniejszych miast w Polsce

“Pięknie mieszkaj”, Jagoda Kutkowska

W dobrze zaaranżowanych pomieszczeniach lepiej wypoczywamy i milej spędzamy czas. Przekonamy się, że są sprawdzone zasady, które pomogą odmienić każde wnętrze.
Dla osób urządzających lub planujących remont ta książka będzie istną kopalnią pomysłów i prostych, a czasem genialnych porad. Przeglądając „Pięknie mieszkaj” zaczniemy od testu, dzięki któremu każdy może poznać swój styl (np. rustykalny, shabby chic, skandynawski itp.) i dowiedzieć się o nim więcej. Potem, krok po kroku, zagłębimy się w omówienia każdego pomieszczenia, patentów na nie.

“Kolorowa Rewolucja”, Dagny Thurmann-Moe

W tej pięknie ilustrowanej książce projektantka radzi, jak sprawić, by mieszkanie było wypełnione kolorem oraz wyglądało przy tym elegancko i nietuzinkowo. Autorka zdradza tajniki swojego warsztatu, by pomóc nam ukryć mankamenty wnętrza i podkreślić jego atuty, a także udekorować je tak, by odzwierciedlało naszą osobowość. Niezmiernie ważne są dla niej kolory, bowiem to one wpływają na emocje lokatorów. Według autorki barwna architektura sprawia, że mieszkańcu chętniej ze sobą rozmawiają.

Coraz więcej inwestycji deweloperskich w Radomiu

“Aranżacje wnętrz”

Jeśli interesuje Cię tematyka projektowania i urządzania, jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z aranżacją wnętrz – książka o tym samym tytule wydawnictwa SBM Renata Gmitrzak powinna obowiązkowo zasilić Twoją domową biblioteczkę.

Przybliżając podstawowe zasady projektowania, takie jak chociażby odpowiedni dobór kolorów, metody wykorzystywania złudzenia optycznego czy rozplanowanie światła – pozwoli Ci zgłębić najważniejsze tajniki aranżacji. Ta natomiast wiedza pomoże Ci w gustowny, a zarazem komfortowy sposób urządzić łazienkę, sypialnię i inne pomieszczenia w Twoim mieszkaniu.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie – sprawdź portal Rynek Pierwotny

“Dekorowanie wnętrz”, Laurence Llewelyn-Bowen

Odpowiednio dobrana kolorystyka to jednak nie jedyna kwestia, do której sprowadza się aranżacja wnętrz. Książka „Dekorowanie wnętrz” autorstwa Laurence Llewelyn-Bowen podpowie Ci, jak przekuć nudę i monotonię Twoich pomieszczeń w niegasnące źródło wnętrzarskich inspiracji.

Flipping mieszkań – czym jest?

Poradnik podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich, z blisko 30 różnymi pomysłami na urządzenie domu, stanowi nieocenioną kopalnię wnętrzarskich inspiracji. Druga zaś to część instruktażowa, w której autor dzieli się swymi niekonwencjonalnymi pomysłami i wskazówkami na oryginalne wnętrza. Niezależnie więc, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z aranżacją, czy chcesz rozwinąć skrzydła, wspomniana pozycja z pewnością pomoże Ci w gustownym urządzeniu Twojego mieszania.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz