21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu jak urządzić łazienkę glamour

Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?

Prestiż, styl i elegancja tak w dużym skrócie moglibyśmy określić królujący w wielu wnętrzach styl glamour. Duże możliwości aranżacyjne, stylowe dodatki i pożądany połysk powodują, że coraz częściej decydujemy się na niego nie tylko w salonie, ale i w łazience.

W towarzystwie srebra lub złota

Decydując się na łazienkę glamour, decydujemy się na blask i błysk. By to osiągnąć, postawmy na srebro lub złoto i umiejętnie połączmy je z czernią, czerwienią, fuksją lub fioletem. Wyraziste i nasycone barwy są tu jak najmilej widziane. Coraz częściej wśród propozycji glamour spotkać możemy także liczne aranżacje łazienek, w których dominują zestawienia czerni i bieli. Decydując się jednak na biel poszukajmy jej ciepłych odcieni. Zimne, podobnie jak wszelkie szarości, nie będą tu pasować.

Wybieramy glazurę

Efekt stylowej elegancji osiągniemy poprzez umiejętnie dobraną glazurę lub tapetę. Do łazienki w stylu glamour pasują zarówno wszelkie delikatne płytki z połyskiem, jak i te z przestrzenną fakturą, najlepiej z jakimś motywem kwiatowym. Dostępne są one zarówno w formie małych, jak i dużych płytek, z charakterystycznymi ozdobnymi dekorami, które umiejętnie połączone stworzą ekskluzywny komplet. Decydując się na płytki z połyskiem, zachowajmy umiar. Wybierzmy do nich spokojną armaturę i proste meble. Jeśli zdecydujemy się na jednolitą glazurę, postawmy na modele mebli wykończonych na wysoki połysk.

Wanna w stylu glamour

W stylowej łazience glamour, nie może zabraknąć przede wszystkim wanny, w której każda kobieta niczym królowa zdoła odpocząć po trudach minionego dnia. Do wnętrz w klimacie glamour pasować będą wszelkie wolnostojące wanny typu retro. Trafionym pomysłem, zwłaszcza do nieco mniejszych łazienek, będą  wszelkie modele wanien na tak zwanych lwich nóżkach, które dzięki owym nóżkom stworzą dodatkowe wrażenie lekkości. Innym rozwiązaniem może być również wolnostojąca wanna owalna, zarówno gładka jaki ta ozdobiona mozaiką. Jeśli w naszej łazience nie ma miejsca na wannę, to zastanówmy się, czy styl glamour będzie pasował do naszej łazienki. Luksus kocha przestrzeń!

Stylowa umywalka i armatura

Wybierając umywalkę poszukajmy modeli na owalnym lub kwadratowym cokole. Wszelkie podwieszane rozwiązania też powinny tu pasować. Pod warunkiem oczywiście, że będzie ona pasować do naszej wanny. Luksus nie lubi fuszerek, dlatego kupując umywalkę z półpostumentem należy pamiętać, że musi być dobrany tak, aby zakrywał instalację odpływową aż do miejsca włączenia jej do kanalizacji w ścianie. Glamour to także umiejętnie wybrana i wyszukana armatura. Rozejrzyjmy się zatem za wszelkimi rozwiązaniami typu retro, z klasycznymi kurkami, najlepiej w kolorze antycznego mosiądzu, polskiego brązu, starego srebra lub złota

Szukasz mieszkania do wynajęcia w Warszawie? Odwiedź na https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/warszawa/

Nie zapomnij o meblach łazienkowych

Kolejnym istotnym elementem, którego w przypadku łazienki glamour nie może zabraknąć, są umiejętnie dobrane meble łazienkowe. Stylowa toaletka, współczesny fotel Ludwika XVI, czy też szafka łazienkowa na wysoki połysk są tu jak najbardziej pożądane. Obecnie stylistyka glamour to nie tylko neobarokowe kształty nawiązujące do dawnego francuskiego bogactwa i przepychu. To również nowoczesne formy stawiające na prestiż i elegancję. Kolekcje współczesnych mebli łazienkowych w stylu glamour nawiązują do skandynawskiej prostoty i kobiecych kształtów, a dzięki swym prostym formom możemy je połączyć z ciekawymi ozdobnymi dodatkami; złotą mydelniczką, fantazyjnymi wieszakami na ręczniki, czy niecodziennymi uchwytami, wysadzanymi kamieniami Swarovskiego lub też pokrytymi 24 karatowym złotem.

Żyrandol z kryształami i gustowne kinkiety

Naszą elegancką łazienkę podkreślimy także wieszając kryształowy żyrandol na środku sufitu. Możemy również zastosować oświetlenie w postaci kinkietów. Wybierając dodatki do naszej łazienki nie możemy zapomnieć o charakterystycznych dużych lustrach w stylowych ciężkich, misternie rzeźbionych ramach. W stylu glamour to element obowiązkowy.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz