14 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu jak urządzić sypialnię w stylu loft

Jak urządzić sypialnię w stylu loft?

Sypialnia w stylu industrialnym powinna być przestronna, ściany w surowym betonie lub cegle, duże okna w metalowych ramach, pod sufitem rury wentylacyjne, żeliwne kaloryfery. Dokładnie tak jak w poprzemysłowym surowym wnętrzu. Jednocześnie jest ona miejscem relaksu. Czy styl loft będzie do niej pasował?

Kolory

Jeżeli mamy inspirować się wnętrzami fabryk, na pewno nie użyjemy ostrych, kolorowych farb do pomalowania naszych ścian. W sypialni w stylu loft najlepszym rozwiązaniem (najbliższe dla fabryk) będą odcienie bieli. Biała farba jak wiadomo jest najtańsza – to właśnie ten kolor wybierano do pokrycia wielkich powierzchni ścian w fabrykach.

Innym rozwiązaniem jest ceglana ściana w naszej sypialni. Należy jednak pamiętać, że ten pomysł sprawdzi się w naprawdę dużych pomieszczeniach. W mniejszych pokojach ceglana ściana może wizualnie jeszcze bardziej zmniejszyć przestrzeń! Jeżeli nasza sypialnia nie jest zbyt duża, możemy zdecydować się na ceglane akcenty – np. pasy cegieł.

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Meble

Pamiętajmy, że w stylu industrialnym nie może być przepychu. Oznacza to, że meble, które będziemy wybierać do sypialni w stylu loft muszą być proste. Dodatkowo powinny być wykonane głównie z drewna i stali. Takie meble bardzo dobrze oddają industrialny charakter pomieszczenia. Każdy mebel powinien być funkcjonalny i stanowić dekorację pokoju, ponieważ w industrialnych wnętrzach nie znajdziemy dodatkowych ozdób. 

Oczywiście najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będą tutaj metalowe łóżka, których surowy charakter idealnie wpasowuje się w loftowy styl. Metalowe łóżka są również najtrwalsze, dzięki czemu możemy cieszyć się nimi przez wiele lat.

Urządzamy małą łazienkę – przeczytaj artykuł na Relist.pl

Oświetlenie

Bardzo ważnym elementem każdego pokoju jest jego oświetlenie. Jeżeli dobrze zaplanujemy rozkład lamp i dobierzemy odpowiednie światło, możemy uzyskać niesamowity efekt. Lampy w stylu loft to przede wszystkim metalowe reflektory. Takie lampy najczęściej można spotkać w starych fabrykach, dlatego świetnie sprawdzają się w stylu loft. Do sypialni należy użyć takich lamp, które dają ciepłe światło i pozwolą nam się zrelaksować po długim dniu.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz