14 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu nowe wieżowce powstają w Świnoujściu

Kolejne wysokościowce powstaną w centrum Świnoujścia

Świnoujście należy do najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Jest również jedynym z nich, położonym na kilkudziesięciu wyspach. Z jednej strony jest ono ważnym ośrodkiem gospodarki morskiej, a z drugiej bardzo popularnym uzdrowiskiem i miejscowością turystyczną, która przyciąga setki gości z kraju i zagranicy. Jest to miejsce, w którym wiele osób chętnie kupuje mieszkanie na wynajem, ale również z przeznaczeniem prywatnym.

Polskie wybrzeże ma wiele walorów i warto tam zamieszkać. Rozważasz to? Sprawdź naszą ofertę mieszkań na sprzedaż w Świnoujściu – zobacz na Gethome.pl.

Świnoujście słynie z nowoczesnej architektury. Wydawało się, że postawieniu 14-kondygnacyjnego Platan Tower przy ul. Wojska Polskiego nie ma już miejsca w centrum miasta na kolejne wysokościowce. Jednak w 2022 roku w sąsiedztwie powstaną dwa 12-piętrowe wieżowce. Inwestycja o nazwie Sun Towers zostanie wkomponowana w niezagospodarowany teren w kwartale ulic Wyspiańskiego, Matejki, Konstytucji 3 Maja i Niedziałkowskiego. Jak zapewnia inwestor, domy mają mieć niepowtarzalną architekturę, charakteryzującą się lekką, zaokrągloną bryłą, nawiązującą do nadmorskich fal. 

Apartamentowiec z widokiem na Kielce powstaje przy Kadzielni

W obiektach powstanie prawie 240 mieszkań, od niewielkich kawalerek po 190 m penthouse’y ze stumetrowymi tarasami na ostatnich piętrach, do których prowadzić będą specjalne VIP-windy. Przy domach powstanie plac zabaw dla dzieci oraz inne elementy małej architektury.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz