21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu nowe mieszkania Lublin

Mieszkania w Lublinie – gdzie budują deweloperzy?

Boom budowlany trwa. Deweloperzy realizują inwestycje w całej Polsce. Jakie nowe osiedla planują inwestorzy w Lublinie?

Osiedle Europejskie
Jest to inwestycja firmy TBV na Felinie, przy ul. Zygmunta Augusta, w pobliżu Drogi Męczenników Majdanka. Osiedle powstaje na terenie obejmującym ok.10 hektarów. W ciągu najbliższych lat ma tam zostać oddanych do użytku tysiąc mieszkań. Będą się mieścić w zespołach budynków wielorodzinnych o wysokości od czterech do jedenastu kondygnacji.

Zabezpieczenia przy kupnie nowego mieszkania – na jakie możesz liczyć?

Osiedle Wiktoryn
W miejscu dawnej drukarni przy ul. Unickiej powstanie osiedle Wiktoryn. Wybuduje je spółka Multidruk. Jesienią firma wyburzyła gmach drukarni. Na działce o powierzchni 1,5 hektara powstanie pięć nowych bloków. Budowę całego kompleksu podzielono na dwa etapy. W ramach pierwszego powstaną trzy bloki. Zaprojektowano w nich 220 mieszkań.

Osiedle Słoneczne Ogrody
Inwestycja powstaje między ulicami Wrońską, Lotniczą i Drogą Męczenników Majdanka, na terenie działających tam kiedyś Lubelskich Zakładów Naprawy Samochodów. Inwestycję realizuje firma Mak Dom. Osiedle ma się składać łącznie z dziewięciu budynków. Powstanie w nich tysiąc mieszkań. W ramach pierwszego etapu inwestycji wybudowane będą dwa bloki.

Mieszkanie za remont w Katowicach – dowiedz się więcej o programie

Kamienica pod Siódemką

Budynek powstaje na parceli po Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej. Inwestycję zrealizuje firma Idea Invest. Budynek będzie miał pięć naziemnych kondygnacji. Ostatnia to użytkowe poddasze. Gmach będzie nieco niższy od kamienic po przeciwnej stronie ul. 3 Maja. Na parterze budynku zaprojektowano lokale usługowe. Nad nimi powstanie 46 mieszkań o powierzchni od 40 do 140 mkw. W budynku będzie kilka ponad 100-metrowych apartamentów.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz