17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu mieszkania w Warszawie

Mieszkania w Warszawie: najpopularniejsze dzielnice

W III kwartale 2019 r. w Warszawie największym zainteresowaniem firm deweloperskich cieszyły się takie dzielnice jak Białołęka, Wola, Praga Południe i Mokotów – wskazują dane redNet Property Group i CBRE. To tam zlokalizowało się najwięcej przedsięwzięć inwestycyjnych. W całej Warszawie na sprzedaż wystawiono ok. 4,4 tys. nowych lokali, co stanowi najniższy wynik na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Wśród sprzedawanych mieszkań 2,8 tys. znajdowało się na Białołęce, 2,6 tys. na Pradze Południe, 2,4 tys. na Mokotowie oraz 2,2 tys. na Woli. Natomiast najwięcej lokali na wynajem pojawiło się w Śródmieściu, na Mokotowie i Woli.

Boom mieszkaniowy nadal trwa – dowiedz się więcej

Rynek mieszkaniowy w Warszawie cały czas ma się świetnie, mimo niewielkiego spadku aktywności deweloperów i oferty. Mieszkania na wynajem to niezmiennie bardzo popularna forma lokowania kapitału, nie tylko dla klientów indywidualnych, ale coraz częściej także podmiotów instytucjonalnych, zainteresowanych dywersyfikacją swoich działań inwestycyjnych. Można śmiało założyć, że ten segment rynku inwestycyjnego będzie nadal dynamicznie się rozwijał. Rentowność takich działań w stolicy wynosi nawet ponad 5,5% w skali roku – mówi Marcin Jański, szef działu nieruchomości alternatywnych i gruntów inwestycyjnych w CBRE.

TOP 5 błędów w oświetlaniu mieszkania

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz