20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu Mieszkanie Plus Toruń

Mieszkanie Plus w Toruniu: budowa osiedla rusza na początku 2020 r.

Przy ul. Okólnej w Toruniu powstaną 324 mieszkania w programie Mieszkanie Plus. Osiedle projektuje warszawska pracownia S.A.M.I. Architekci. Do Urzędu Miasta wpłynął właśnie wniosek o pozwolenie na budowę. Jej rozpoczęcie planowane jest na I kw. 2020 r.

Mieszkanie Plus to rządowy program mający być receptą na problemy wielu młodych rodzin, które żyją w ciasnocie, a nie stać ich na własny lokal o dobrym standardzie. Zakłada budowę mieszkań pod wynajem, w niektórych przypadkach z opcją ich wykupu. Lokale mają być nowoczesne, ale tanie, m.in. dzięki zastosowaniu oszczędnych technologii. Na obniżenie kosztów wpływa też lokalizacja: bloki są budowane m.in. na terenach oddanych przez kolej oraz samorządy, o ile te dobrowolnie przystąpią do programu.

Władze Torunia zdecydowały się na ten krok, przeznaczając na Mieszkanie Plus 4,2 ha gruntu na Podgórzu. Pierwotnie plany zakładały, że zmieści się tam 406 mieszkań, a więc więcej, niż wynika z aktualnych zamierzeń PFR Nieruchomości.

Jak bardzo inflacja wpłynie na ceny mieszkań?

Projektowane osiedle powstanie przy ul. Okólnej, budowa ma się rozpocząć w I kwartale 2020 r. Na inwestycję składa się osiem czterokondygnacyjnych budynków. W inwestycji zaplanowano najwięcej mieszkań dwupokojowych, które stanowią ponad połowę wszystkich lokali mieszkalnych (208 mieszkań). Co czwarte zaprojektowane mieszkanie będzie miało trzy pokoje (88), a 8% to kawalerki (24 lokale). 16 mieszkań dwu- i trzypokojowych będzie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji 384 miejsca parkingowe.

Osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus w Toruniu, powstanie w zadbanej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie istniejącej już zabudowy mieszkaniowej, ścieżki spacerowo-rowerowej wzdłuż ul. Andersa, chodników i oświetlonych ulic. Na terenie osiedla przewidziano tereny rekreacyjne oraz plac zabaw. W promieniu 500 metrów znajdują się przystanki autobusowe, sklepy, przedszkole, szkoła, centrum kultury, przychodnia lekarska. W odległości 1,3 km znajduje się stacja kolejowa Toruń Kluczyki z której do stacji Toruń Główny jest ok. 1,9 km.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz