20 czerwca 2024

Modna łazienka- jak zaaranżować?

Jaki powinien być wystrój nowoczesnej łazienki? Funkcjonalna i wygodna łazienka to podstawa. Jak sprawić by wpisała się w obecne trendy aranżacyjne? Łazienka pełni powinna pełnić przede wszystkim nie tylko praktyczną funkcję, ale również stanowić  komfortową przestrzeń dla wypoczynku. Zatem warto urządzić ją z fantazją. W artykule poniżej podpowiadamy jak zaaranżować modną, a także nowoczesną łazienkę. 

Modna łazienka w czerni

Jeszcze kilka lat temu czarna łazienka, kojarzona była z przytłaczającym ciemnym pomieszczeniem. Jednak w ostatnim czasie bardzo dużo się zmieniło, a czerń w łazience stała się najmodniejszym kolorem wybieranym zarówno wśród architektów, jak i mieszkańców. Jak wprowadzić ten kolor do swojej łazienki? Czerń świetnie sprawdzi się na łazienkowych płytkach, ale nie tylko. Modne w tym sezonie są także czarne brodziki, wanny, czy baterie prysznicowe i umywalki. Warto wspomnieć, że czerń to idealny wybór dla osób, które posiadają przestronne wnętrza, a w szczególności łazienki. Warto wspomnieć, że nowe mieszkania we Wrocławiu są najczęstszym wyborem przyszłych nabywców. 

Dostępne lokale w ofercie deweloperów charakteryzują się przede wszystkim przestronnym, a także funkcjonalnym układem pomieszczeń. Tak, więc z pewnością osoby poszukujące idealnej przestrzeni na aranżację łazienki znajdą niejedną ofertę spełniającą ich wymagania. Jeśli chodzi o mniejsze pomieszczenia, należy ograniczyć się do mniejszych akcentów dekoracyjnych, aby nie przytłoczyć łazienki. Ponadto czarna łazienka posiada luksusowy i elegancki charakter. Zdecydowanie przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie minimalizm, a także nowoczesne rozwiązania. 

Inspirowana naturą łazienka w drewnie

W obecne trendy wpisała się także łazienka inspirowana naturą. Charakterystyczne dla tego wnętrza są przede wszystkim kolory ziemi z drewnianymi elementami. Takie pomieszczenie zyskuje na przytulności, jak również nadaje harmonijnego klimatu. Warto jednak uważać na wilgoć, gdyż przy nadmiernej ilości drewno może się nie sprawdzić. Warto wtedy użyć zamienników i  zastąpić je drewnopodobnymi materiałami, które posiadają wysoką odporność na działanie wody. Świetnie sprawdzą się przypominające drewno płytki podłogowe lub meble łazienkowe, które zapewnią podobny efekt wizualny, natomiast będą chronić przed narażeniem na kontakt z wodą. Warto także zainwestować w drewniane akcesoria, np. kubek na szczoteczki czy mydelniczkę. Jeśli chodzi o kolory ścian, dobrym wyborem będą neutralne, ciepłe barwy np.  beże i brązy. Drewno i kolory ziemi idealnie odnajdą się w łazienkach urządzonych w stylu skandynawskim, retro, klasycznym i industrialnym.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz