17 kwietnia 2024

Na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować?

Wypoczynek nie świeżym powietrzu, a zwłaszcza swoim ogrodzie jest świetną alternatywą dla wycieczek poza miasto. Zatem, jak stworzyć wymarzony kącik w otoczeniu domu? Zanim wybierzesz się do sklepu w celu zakupu mebli ogrodowych, warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem. Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie początkowego zarysu bądź projektu ogrodu, tak, aby w sklepie skupić się tylko na najpotrzebniejszych rzeczach. Dzięki temu zdecydowanie zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze. Stół z krzesłami lub fotelami, wygodny barek to podstawowe wyposażenie, które idealnie sprawdzi się w Twoim przypadku. Podpowiadamy, na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować? Sprawdź. 

O czym, warto pamiętać urządzając ogród? Przykładowo obok miejsca, w którym będzie stał grill, warto pomyśleć nad zagospodarowaniem przestrzeni do przygotowywania potraw, bądź spożywania posiłków. Stół z krzesłami lub fotelami, wygodny barek to podstawowe wyposażenie, które idealnie sprawdzi się do ogrodu. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w parasol, który osłoni punktowo miejsce przed słońcem, a z drugiej strony pawilon, który ochroni przed deszczem. Dodatkowo leżaki ogrodowe lub fotele rozkładane cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników opalania. W zaciszu rozłożystych drzew doskonałe sprawdzą się huśtawki ogrodowe, a dla najmłodszych warto zagospodarować kącik do zabaw. Jeśli zastawiasz się nad zakupem działki pod urządzenie ogrodu, na początku zapoznaj się z zaletami posiadania mniejszego ogrodu przynależnego do mieszkania, bądź domu. 

Poszukujesz informacji na temat aranżacji wnętrz? Sprawdź na GetHome:

https://gethome.pl/

Atrakcyjne meble ogrodowe

Na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować? W ostatnim czasie do najpopularniejszych należą meble wykonane z drewna, wiklinowe, a także rattanowe. Zatem, który wybór będzie najlepszy?

  • Meble drewniane

Meble drewniane należą do jednych z najbardziej stabilnych oraz trwałych. Warto zaznaczyć, że są to meble ogrodowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród architektów, jak i mieszkańców. Występuje podział na meble wykonane z drewna krajowego, czyli dębu, buka, sosny oraz świerku, a także te zrobione z tzw. gatunków egzotycznych np. eukaliptus, teak. Najlepsze zastosowanie mają meble wykonane z gatunków egzotycznych, gdyż zawierają dużo substancji oleistych. Ważną kwestią jest fakt, że surowe drewno należy odpowiednio zaimpregnować, gdyż z czasem zacznie się szarzeć. Ponadto tego typu meble ogrodowe świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. 

  • Meble wiklinowe

Pomimo, że meble wiklinowe nie są tak częstym wyborem, jak drewno, czy rattan to chętnie wybiera się ten materiał jako wyposażenie lub element dekoracyjny do ogrodu. Do jednej z ich głównych zalet należy ich lekkość, a przede wszystkim to, że są ładne. Warto dodać, że posiadanie takich mebli ogrodowych jest niezwykle proste w utrzymaniu –  wystarczy od czasu do czasu przecierać je ściereczką, bądź odkurzać odkurzaczem.  

  • Meble rattanowe

Alternatywą dla mebli wiklinowych jest wyposażenie meblowe wykonane z rattanu. Podobnie jak te drewniane, a także wiklinowe idealnie sprawdzą się, a tym samym będą współgrać z zielenią Twojego ogrodu. Dzięki meblom rattanowym zyskasz unikalny i nieco tropikalny klimat, który na pewno spotka się z pozytywnym odbiorem wśród Twoich gości, a także sąsiadów. Podobnie, jak meble wiklinowe do ich pielęgnacji i czyszczenia warto użyć nawilżonej ściereczki oraz odkurzacza. Warto wspomnieć o tym, że należy chronić je przed nadmiernym słońcem oraz deszczem.  

Jak przechowywać meble ogrodowe, by służyły jak najdłużej?

W zależności od pory roku przechowywanie mebli ogrodowych będzie się różniło. Warto pamiętać o tym, jak przygotować wyposażenie meblowe do nadchodzących pór roku, a przede wszystkim do zimy, kiedy to narażone są na najniższe temperatury. Dobrym rozwiązaniem będzie tuż po zakończonym sezonie schować meble do garażu lub innego pomieszczenia. Przede wszystkim należy przechowywać je w miejscu, gdzie jest sucho oraz chłodno. Mowa tutaj głównie o meblach wykonanych z wikliny, bambusa, a także rattanu.  Dodatkowo idealna będzie zadaszona wiata, która to zapewni im optymalny przepływ powietrza.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz