7 maja 2021

Na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować?

Wypoczynek nie świeżym powietrzu, a zwłaszcza swoim ogrodzie jest świetną alternatywą dla wycieczek poza miasto. Zatem, jak stworzyć wymarzony kącik w otoczeniu domu? Zanim wybierzesz się do sklepu w celu zakupu mebli ogrodowych, warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem. Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie początkowego zarysu bądź projektu ogrodu, tak, aby w sklepie skupić się tylko na najpotrzebniejszych rzeczach. Dzięki temu zdecydowanie zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze. Stół z krzesłami lub fotelami, wygodny barek to podstawowe wyposażenie, które idealnie sprawdzi się w Twoim przypadku. Podpowiadamy, na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować? Sprawdź. 

O czym, warto pamiętać urządzając ogród? Przykładowo obok miejsca, w którym będzie stał grill, warto pomyśleć nad zagospodarowaniem przestrzeni do przygotowywania potraw, bądź spożywania posiłków. Stół z krzesłami lub fotelami, wygodny barek to podstawowe wyposażenie, które idealnie sprawdzi się do ogrodu. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w parasol, który osłoni punktowo miejsce przed słońcem, a z drugiej strony pawilon, który ochroni przed deszczem. Dodatkowo leżaki ogrodowe lub fotele rozkładane cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników opalania. W zaciszu rozłożystych drzew doskonałe sprawdzą się huśtawki ogrodowe, a dla najmłodszych warto zagospodarować kącik do zabaw. Jeśli zastawiasz się nad zakupem działki pod urządzenie ogrodu, na początku zapoznaj się z zaletami posiadania mniejszego ogrodu przynależnego do mieszkania, bądź domu. 

Poszukujesz informacji na temat aranżacji wnętrz? Sprawdź na GetHome:

https://gethome.pl/

Atrakcyjne meble ogrodowe

Na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować? W ostatnim czasie do najpopularniejszych należą meble wykonane z drewna, wiklinowe, a także rattanowe. Zatem, który wybór będzie najlepszy?

  • Meble drewniane

Meble drewniane należą do jednych z najbardziej stabilnych oraz trwałych. Warto zaznaczyć, że są to meble ogrodowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród architektów, jak i mieszkańców. Występuje podział na meble wykonane z drewna krajowego, czyli dębu, buka, sosny oraz świerku, a także te zrobione z tzw. gatunków egzotycznych np. eukaliptus, teak. Najlepsze zastosowanie mają meble wykonane z gatunków egzotycznych, gdyż zawierają dużo substancji oleistych. Ważną kwestią jest fakt, że surowe drewno należy odpowiednio zaimpregnować, gdyż z czasem zacznie się szarzeć. Ponadto tego typu meble ogrodowe świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. 

  • Meble wiklinowe

Pomimo, że meble wiklinowe nie są tak częstym wyborem, jak drewno, czy rattan to chętnie wybiera się ten materiał jako wyposażenie lub element dekoracyjny do ogrodu. Do jednej z ich głównych zalet należy ich lekkość, a przede wszystkim to, że są ładne. Warto dodać, że posiadanie takich mebli ogrodowych jest niezwykle proste w utrzymaniu –  wystarczy od czasu do czasu przecierać je ściereczką, bądź odkurzać odkurzaczem.  

  • Meble rattanowe

Alternatywą dla mebli wiklinowych jest wyposażenie meblowe wykonane z rattanu. Podobnie jak te drewniane, a także wiklinowe idealnie sprawdzą się, a tym samym będą współgrać z zielenią Twojego ogrodu. Dzięki meblom rattanowym zyskasz unikalny i nieco tropikalny klimat, który na pewno spotka się z pozytywnym odbiorem wśród Twoich gości, a także sąsiadów. Podobnie, jak meble wiklinowe do ich pielęgnacji i czyszczenia warto użyć nawilżonej ściereczki oraz odkurzacza. Warto wspomnieć o tym, że należy chronić je przed nadmiernym słońcem oraz deszczem.  

Jak przechowywać meble ogrodowe, by służyły jak najdłużej?

W zależności od pory roku przechowywanie mebli ogrodowych będzie się różniło. Warto pamiętać o tym, jak przygotować wyposażenie meblowe do nadchodzących pór roku, a przede wszystkim do zimy, kiedy to narażone są na najniższe temperatury. Dobrym rozwiązaniem będzie tuż po zakończonym sezonie schować meble do garażu lub innego pomieszczenia. Przede wszystkim należy przechowywać je w miejscu, gdzie jest sucho oraz chłodno. Mowa tutaj głównie o meblach wykonanych z wikliny, bambusa, a także rattanu.  Dodatkowo idealna będzie zadaszona wiata, która to zapewni im optymalny przepływ powietrza.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


CAPTCHA Image
Reload Image