25 maja 2024

Sypialnia w stylu Hamptons – z czego słynie?

Biel, komfortowe wyposażenie meblowe, a także wszechogarniająca przytulność i harmonia to zdecydowanie cechy stylu, w jakim urządzane są sypialnie w  nadmorskiej miejscowości Hampton. Ta koncepcja aranżacyjna sprawdzi się również w niewielkiej sypialni. Tak więc w ostatnim czasie jest to jeden z najchętniej wybieranych stylów, zarówno podczas urządzania całego mieszkania, jak i poszczególnych pomieszczeń. Na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę.   Więcej na ten temat przeczytasz w artykule poniżej. 

Czym charakteryzuje się styl hamptons?

Wiele osób twierdzi, iż styl hamptons to połączenie elegancji, bogactwa, a zarazem wykorzystanie neutralnej kolorystyki nawiązującej do bliskości nadmorskich plaż. W takich wnętrzach dominuje przede wszystkim naturalne drewno, które pojawia się nie tylko na podłodze czy w meblach, jak i również dodatkach.  W stylu hamptons często można spotkać się z wykorzystaniem takich materiałów jak len, marmur, wełna czy mosiądz. Cechą charakterystyczną domów hamptons jest przede wszystkim  zastosowanie komfortowych, a także wygodnych mebli. Idealnie sprawdzą się różnego rodzaju sofy, leżanki, które będa sprzyjać relaksowi. Dodatkowo wnętrze uzupełnione w dodatki nawiązujące do żeglarstwo idealnie wpiszą się w panujący trend stylu hamptons. 

Sypialnia w bieli? Czemu nie?!

Sypialnia w stylu Hamptons to wnętrze, w którym najważniejszą rolę odgrywa kolor, a mianowicie biel.  Przede wszystkim dzięki niej uda się wprowadzić zdecydowanie więcej światła, jak i również powiększyć optycznie sypialnię. To, na jaki odcień bieli warto postawić zależy tylko i wyłącznie od własnych preferencji, natomiast, warto pamiętać, aby do dobrze nasłonecznionych pomieszczeń nie wybierać zbyt jasnego, „rażącego” odcienia tego koloru.

Sprawdź podobne artykuły o tematyce aranżacyjnej na portalu RynekPierwotny.pl:

https://rynekpierwotny.pl/

Jakie wybrać meble do sypialni w stylu Hamptons?

Kolejną cechą, która jest charakterystyczna dla stylu pochodzącego  ze Wschodniego Wybrzeża Long Island jest wygoda. Mowa oczywiście o komfortowych, tapicerowanych meblach, czy miękkich poduchach i naturalnych tkaninach. Tego rodzaju sypialnie słyną przede wszystkim z wysokiej jakości standardu. Dlatego zarówno mieszkańcy, jak i architekci podczas urządzania takiego wnętrza chętnie korzystają z niezwykle stylowych mebli. Do jednych z najpopularniejszych należą majestatyczne łóżka kontynentalne. Jednak nie tylko one świetnie prezentują się we wnętrzach w stylu Hamptons. Podobny efekt można uzyskać wybierając złoty środek – czyli tzw. formę pośrednią pomiędzy łóżkiem kontynentalnym, a tradycyjnym tapicerowanym, które wciąż króluje w polskich sypialniach. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz