20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu Przyzba-Zalesie Kraków

Osiedle Przyzba-Zalesie w Krakowie – wkrótce II etap

W tym roku do dyspozycji krakowian przekazanych zostanie kolejnych 178 mieszkań, na realizowanym na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskiej, osiedlu Przyzby – Zalesie. W połowie roku powinna być wydana decyzja o pozwoleniu na użytkowanie dla II etapu – największej obecnie mieszkaniowej inwestycji miasta.

Realizacja robót budowlanych w ramach II etapu przebiega bez większych zakłóceń, choć panuje na niej mniejszy ruch z uwagi na trwającą pandemię COVID-19. Trzy z pięciu budynków są już ukończone, w pozostałych dwóch trwają prace wykończeniowe. Do zakończenia pozostał niewielki zakres robót związany z instalacjami wewnętrznymi oraz malowaniem ścian i balustrad. Na finiszu są prace związane z układaniem paneli i montażem wyposażenia łazienek. Korzystając z dobrej pogody, wykonawca kończy również zagospodarowanie terenu wokół budynków. Trwają ostatnie prace związane z niwelacją teren, nasadzeniami zieleni i wysiewaniem trawników.

Dom Development promuje środowiska artystyczne

Realizacja I etapu osiedla rozpoczęła jesienią 2017 roku. W ciągu dwóch lat powstały cztery budynki mieszkalne i jeden budynek mieszkalno-usługowy z miejscem na żłobek i bibliotekę. W ramach I etapu inwestycji zrealizowano również układ drogowy osiedla, zaaranżowana została większa część terenu zielonego oraz wybudowano przyjazny dla dzieci plac zabaw o powierzchni ponad 400 mkw. Docelowo, na osiedlu Przyzby – Zalesie będzie mogło zamieszkać 357 rodzin.

Osiedle Przyzby – Zalesie to nie jedyny projekt realizowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich w ramach Programu Budownictwa Komunalnego. Druga co do wielkości inwestycja, w ramach której oferowane są mieszkania w Krakowie, to osiedle Wańkowicza w Nowej Hucie, gdzie powstaje 165 mieszkań w 7 niskich budynkach wielorodzinnych. Budowa zakończy się najpóźniej w październiku 2020 r. – o 6 miesięcy szybciej niż pierwotnie planowano. Niebawem rozpocznie się z również kolejna budowa bloku z 46 mieszkaniami przy ul. Fredry.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz