21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu Dom Development promuje sztukę

Dom Development promuje środowiska artystyczne

Deweloperzy coraz częściej podejmują inicjatywy promujące młodych twórców i środowiska artystyczne, co w założeniu ma wpływać na zmianę postrzegania projektów deweloperskich oraz propagowanie kultury i sztuki w miastach. Przykładem takich działań jest powstanie fundacji Dom Development City Art.

Okazuje się, że coraz częściej pojawiająca się na osiedlach sztuka podnosi prestiż nie tylko inwestycji, ale i samego dewelopera. Prezentowanie różnych odmian i form sztuki na osiedlach mieszkaniowych jest nową tendencją, która szybko zyskuje popularność. Pierwowzorem osiedla artystycznego w Polsce jest Żoliborz Artystyczny.

Zendo Wilanów – za projekt odpowiada Grupa Plus Architekci

Ta charakterystyczna inwestycja od Dom Development zmienia oblicze dzielnicy Żoliborz. Promuje wielu polskich artystów: Maurycego Gomulickiego, Piotra Młodożenieca, Daniela Wnuka, Katarzynę Górną, Czesława Kałużnego, Zbigniewa Olkiewicza, Dorotę Brodowską, Jana Bajtlika, Rafała Dominika oraz Olgę Wolniak.

Inspiracją do stworzenia Żoliborza Artystycznego byli polscy artyści związani z tą częścią Warszawy. Stąd też pomysł na patronów kolonii osiedla, na nazwy ulic i źródło inspiracji do powstania wspomnianych wcześniej dzieł sztuki zainstalowanych we wspólnej przestrzeni – komentuje prezes fundacji i rzecznik prasowy Dom Development S.A. Radosław Bieliński.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz