21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu biurowce Bydgoszcz

Rewitalizacja biurowców w Bydgoszczy

Spółka Hunger Development uzyskała 23 mln zł dofinansowania na rewitalizację dwóch budynków biurowych klasy A i A+ w Bydgoszczy. Celem tego przedsięwzięcia jest podbudowanie oferty wysokiej klasy przestrzeni biurowych dla nowych najemców korporacyjnych.

Kolejne wysokościowce powstaną w centrum Świnoujścia

Rewitalizacji podlegać będą dwa bydgoskie biurowce. Pierwszy z nich, H+ „City”, wyposażony w charakterystyczną szklaną elewację, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Biurowiec o powierzchni najmu 3,8 tys. mkw. jest zlokalizowany w ścisłym centrum. Wybudowano go w latach 1992–1993 w oparciu o projekt architektoniczny, który pierwotnie przygotowano dla ówczesnego Banku Handlowego. Hunger Development zakupił tę nieruchomość w grudniu 2017 roku i obecnie prowadzi jej rekomercjalizację.

Budynek H+ „Danhouse” oddano do użytkowania w 2009 roku. Stanowił on pierwszy etap projektu centrum biznesowego Scanpark Business Center. Nieruchomość o powierzchni najmu 6,7 tys. m kw. znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Pomorskiej, w pobliżu nowej stacji PKP Bydgoszcz Wschód, z bardzo dobrymi połączeniami na trasie Gdańsk–Bydgoszcz–Warszawa.

Strefa Bielany – nowa inwestycja Kompanii Domowej

Planujemy stworzyć nowy brand biurowy H+. Model ten jest stosowany m.in. przez sieci hotelowe, takie jak Hilton czy Marriott, i polega na budowaniu wielu budynków pod tą samą marką. Brand H+ otrzyma także następny biurowiec przy ul. Towarowej 36 w Bydgoszczy – drugi etap kompleksu Scanpark Business Centre. Docelowo budynek będzie miał 16 tys. m kw. powierzchni. Biurowiec H+ „Danhouse”, będący pierwszym etapem Scanparku, jest już wynajęty w 100% – dodaje Oskar Hunger.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz