9 maja 2021
zdjęcie do artykułu rozwój rynku mieszkaniowego w Rzeszowie

Rozwój rynku mieszkaniowego w Rzeszowie

Rzeszów to miasto innowacji, które od lat stawia na rozwój. Dzięki krajowym i zagranicznym inwestorom, stolica Podkarpacia staje się miejscem przyjaznym dla branży IT i biznesu. Coraz więcej przedsiębiorstw otwiera swoje biura. Powodem tego jest oczywiście wysoko rozwinięty poziom edukacji wyższej oraz spora liczba pracowników ze wschodu, którzy coraz chętniej osiedlają się w mieście na stałe.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Rzeszowie jeszcze 10 lat temu stał na bardzo niskim poziomie. Jednak w związku z napływem studentów i pracowników pojawiła się konieczność budowania kolejnych osiedli. Nowe mieszkania klasy standard i premium są co roku oddawane do użytkowania. Ilość inwestycji jest kilkukrotnie wyższa. Osiedla w ciekawych lokalizacjach bliżej centrum i te oddalone od codziennego zgiełku centrum miasta. Wybór nie jest prosty. Dla każdego coś się znajdzie. Być może też dlatego do miasta zjeżdża się coraz to większa liczba osób chcących zostać w mieście, znaleźć pracę i założyć rodziny.

W Rzeszowie buduje się więcej niż w Warszawie? Przeczytaj artykuł.

Jeszcze jakiś czas temu Rzeszów nie kojarzył się dobrze w kraju. Aktualnie wszystko się zmienia. Miasto jest zadbane, czyste i oferuje pracę niemal w każdym sektorze usług i biznesu. Co ciekawe, Rzeszów jest trzecim największym miastem na wschodzie kraju, skupiającym dużą liczbę mieszkańców i rosnący potencjał rozwojowy. Jest to również pierwszy przystanek dla zjeżdżających się Ukraińców poszukujących pracy i stałego pobytu w Polsce.

Ceny mieszkań w Rzeszowie zaczynają rosnąć i nie ma w tym nic dziwnego. Są to zmiany, przez które przechodzi każde większe miasto w kraju. Od 2010 roku do teraz, ceny mieszkań wzrosły o ponad 13%. Aktualnie wynoszą one średnio 6100 zł za metr. W mieście znajdują się osiedla, które już sięgają cen powyżej 8000 zł.

Warszawiacy wolą mieszkać na przedmieściach

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


CAPTCHA Image
Reload Image