21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu rozwój rynku mieszkaniowego w Rzeszowie

Rozwój rynku mieszkaniowego w Rzeszowie

Rzeszów to miasto innowacji, które od lat stawia na rozwój. Dzięki krajowym i zagranicznym inwestorom, stolica Podkarpacia staje się miejscem przyjaznym dla branży IT i biznesu. Coraz więcej przedsiębiorstw otwiera swoje biura. Powodem tego jest oczywiście wysoko rozwinięty poziom edukacji wyższej oraz spora liczba pracowników ze wschodu, którzy coraz chętniej osiedlają się w mieście na stałe.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Rzeszowie jeszcze 10 lat temu stał na bardzo niskim poziomie. Jednak w związku z napływem studentów i pracowników pojawiła się konieczność budowania kolejnych osiedli. Nowe mieszkania klasy standard i premium są co roku oddawane do użytkowania. Ilość inwestycji jest kilkukrotnie wyższa. Osiedla w ciekawych lokalizacjach bliżej centrum i te oddalone od codziennego zgiełku centrum miasta. Wybór nie jest prosty. Dla każdego coś się znajdzie. Być może też dlatego do miasta zjeżdża się coraz to większa liczba osób chcących zostać w mieście, znaleźć pracę i założyć rodziny.

W Rzeszowie buduje się więcej niż w Warszawie? Przeczytaj artykuł.

Jeszcze jakiś czas temu Rzeszów nie kojarzył się dobrze w kraju. Aktualnie wszystko się zmienia. Miasto jest zadbane, czyste i oferuje pracę niemal w każdym sektorze usług i biznesu. Co ciekawe, Rzeszów jest trzecim największym miastem na wschodzie kraju, skupiającym dużą liczbę mieszkańców i rosnący potencjał rozwojowy. Jest to również pierwszy przystanek dla zjeżdżających się Ukraińców poszukujących pracy i stałego pobytu w Polsce.

Ceny mieszkań w Rzeszowie zaczynają rosnąć i nie ma w tym nic dziwnego. Są to zmiany, przez które przechodzi każde większe miasto w kraju. Od 2010 roku do teraz, ceny mieszkań wzrosły o ponad 13%. Aktualnie wynoszą one średnio 6100 zł za metr. W mieście znajdują się osiedla, które już sięgają cen powyżej 8000 zł.

Warszawiacy wolą mieszkać na przedmieściach

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz