17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu mieszkania w Warszawie

Warszawiacy wolą mieszkać na przedmieściach

Dwupokojowe mieszkanie w Warszawie kosztuje tyle samo co segment w podwarszawskich miejscowościach. Ostatnie podwyżki opłat za śmieci też sprawiają, że coraz więcej mieszkańców stolicy rozważa przeprowadzkę. Przedmieścia Warszawy przeżywają boom budowlany – powstają zarówno osiedla bloków, jak i domy jednorodzinne.

Wizja własnego domu z ogródkiem kusi, zwłaszcza tych, którzy całe życie mieszkali w bloku z widokiem na inny blok. Według Urzędu Statystycznego Warszawiacy opuszczają stolicę i przeprowadzają się pod miasto. W latach 2005-2016, prawie 80 procent mieszkańców Warszawy która wyprowadziła się w tym okresie, osiedliła się w obrębie aglomeracji.

Zakup dwupokojowego mieszkania – z jakimi cenami trzeba się liczyć?

Ceny mieszkań w Warszawie faktycznie wydają się zaporowe i wiele osób woli postawić na dłuższy dojazd i kupić lokal o większym metrażu na przedmieściach, niż maleńką kawalerkę w stolicy. We wspomnianym okresie najwięcej osób wyprowadziło się do Piaseczna (12,3 tys. osób). Marki wybrało prawie 6 tysięcy osób. Podium zamykają Ząbki – 5,3 tys.. Co istotne to to, że emigrujemy do miejscowości dobrze skomunikowanymi z Warszawą.

Nowe mieszkania powstają w Gliwicach

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz