20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu dodatki do domu

TOP 5 najmodniejszych dodatków do domu

Dodatki odgrywają bardzo ważną rolę podczas aranżacji wnętrza. Mogą poprawić wygląd pomieszczenia lub całkowicie go odmienić. Odpowiednio dobrane akcesoria, które pełnią funkcje nie tylko dekoracyjne, lecz także praktyczne, pozwolą Ci cieszyć się pięknym wnętrzem, urządzonym zgodnie z własnym gustem i najnowszymi trendami.

1. Rośliny

Nie każdy ma „rękę do kwiatów”, jednak są takie, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a wyglądają świetnie, nadając przestrzeni świeżości. Jedną z nich jest popularna na Instagramie – monstera. Rośnie ona powoli, a w jednym roku wytwarza maksymalnie 2 liście, najlepiej jest od razu kupić starszy okaz. To stosunkowo mało wymagająca roślina, ponieważ bardzo dobrze znosi, a nawet lubi półcień. Monstera ceni sobie średnie temperatury: latem około 24°C,a zimą od 13°C. Jednak nie lubi miejsc suchych, więc nie stawiaj jej przy kaloryferze.

5 największych błędów budowlanych

2. Marokański wzór

Twój salon jest nudny i bez wyrazu? Możesz go ożywić stosując najmodniejszy wzór tego sezonu – medaliony marokańskie lub koniczyny. Wzorzysty dywan, poszewka czy nawet obrus będzie niebanalnym wyposażaniem wnętrza. Nie bójcie się wzorców, ponieważ nadają one wnętrzu charakter.

Nowe mieszkania w Białymstoku – odwiedź portal Rynek Pierwotny

3. Black&White

Surowe, monochromatyczne wystroje wnętrz powróciły i cieszą się w tym sezonie wielkim powodzeniem. Motyw biało-czarny zawsze będzie modny i sprawdzi się zarówno w małym, jak i dużym pomieszczeniu! Takie połączenie zawsze będzie wyglądać elegancko i z klasą. Dużą ich zaletą jest plastyczność, dzięki której za pomocą kilku elementów zawsze można będzie szybko odmienić taką przestrzeń.

TOP 5 najciekawszych kawiarni w Łodzi

4. Industrialny decor

Industrial to aranżacja opierająca się o zimną stylistykę. Tę stylistykę cechują także cegły, odkryte rury czy chropowate powierzchnie. Swój początek styl wziął od nowojorskich wielkomiejskich poddaszy, które kryją się na najwyższych piętrach tamtejszych kamienic. Kto nie chciałby mieć trochę Nowego Yorku w swoim domu, choćby za pomocą dodatków?

5. Światło

Co ociepli bardziej wnętrze niż światło z małych lampeczek? Oprócz słynnych lampionów cottonball w trendach są także te mniejsze światełka, które możesz zawiesić wokół ramy łóżka lub położyć na parapecie. Świetnie sprawdzą się także włożone do dużego, szklanego naczynia np. słoika. Światło wtedy pięknie się rozproszy! Polecamy sprawdzić.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz