25 maja 2024
zdjęcie do artykułu inwestowanie za granicą

5 krajów, w których warto inwestować w nieruchomości

Posiadanie domu czy nawet apartamentu na słonecznej Costa del Sol brzmi jak marzenie. Polacy coraz chętniej inwestują w nieruchomości za granicą zachęcani atrakcyjnymi cenami nieruchomości lub marzeniem o posiadaniu apartamentu na słonecznym wybrzeżu. Zatem czy faktycznie inwestowanie poza Polską to dobry pomysł? A jeżeli tak, to gdzie?

Hiszpania

Hiszpania od wielu lat jest numerem 1 wśród osób kupujących nieruchomości za granicą. To miejsce dla tych co szukają “nowego życia” w ciepłym kraju albo domu wakacyjnego na południu Europy. Ceny nieruchomości w Hiszpanii rosną konsekwentnie przez ostatnie kilka lat. Mimo to i tak Hiszpania pozostaje relatywnie tania w porównaniu do np. Portugalii. Średnia cena nieruchomości w Hiszpanii w 2018 r. wynosiła 117.131 funtów. Także kupujący z Polski, oraz Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii okazują wielkie zainteresowanie nieruchomościami w Hiszpanii.

Najwięcej obcokrajowców kupuje nieruchomości w Torrevieja na południowej Costa Blanca. Dalej jest Camposol koło Murcji. Na dalszym miejscu plasuje się miasto Estepona na Costa del Sol, Villamartin na Costa Blanca w pobliżu Orihuela Costa i Condado de Alhama koło Murcji.

TOP 5 najlepszych aquaparków w Polsce

Francja

Mimo iż nie tak popularna jak Hiszpania, Francja zajmuje czołowe miejsce w statystykach. Decyduje bliskość, piękne nieruchomości i czarujące lokalizacje – zarówno na Lazurowym Wybrzeżu, jak i na północy Francji.

Profil klienta inwestującego w nieruchomości we Francji jest trochę inny niż w Hiszpanii. Głównie są to osoby szukające nieruchomości na emeryturę, amatorzy spokojnego życia, głównie w wiejskich lokalizacjach. Dobrze sprzedają się farmy, gospodarstwa i posiadłości wiejskie. Średnia cena nieruchomości we Francji wynosi 137.000 funtów, co jest opcją atrakcyjną w porównaniu do Wielkiej Brytanii. Oprócz Lazurowego Wybrzeża najpopularniejsze miejsca do zakupu nieruchomości to Bretania na północy Francji i okolice Nancy i Morbihan.

Planujesz inwestycję w mieszkanie? Sprawdź ofertę apartamentów inwestycyjnych w Warszawie.

Portugalia

Nieruchomości w Portugalii nie należą do tanich, ale od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów. Średnia cena nieruchomości w Portugalii to 220.000 funtów. Wydaje się że kupujący z wyższym budżetem wybierają Portugalię na zakup domu wakacyjnego. Wspaniały klimat, przyjazny naród, piękna sceneria południa kraju, czyli wybrzeża Algarve – wszystko to sprzyja popytowi. Niestety, koszty utrzymania nieruchomości w Portugalii są wyższe niż w Hiszpanii. Albufeira, Faro i Portimao to miasta, które najczęściej wybierają kupujący.

5 niezwykłych basenów w Polsce

Grecja

Nikomu już niestraszne greckie długi i kłopoty finansowe kraju w Unii Europejskiej. Inwestorzy i osoby zainteresowane zakupem nieruchomości za granicą ciągną do Grecji w poszukiwaniu tanich nieruchomości. W 2019 największą popularnością cieszy się Kreta. Miasta cieszące się największą popularnością wśród kupujących to Agios Nicolaos, Elounda, Apokoronas, Neapoli i Kerkyra na wyspie Korfu.

Nowe mieszkania w Poznaniu – sprawdź Rynek Pierwotny

Włochy

Italia to zawsze “mocny” kraj jeżeli chodzi o popularność wśród inwestorów i osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z apetytem na “bella vita”. Ceny nieruchomości są droższe niż w Hiszpanii i Portugalii – średnia cena wynosi 254.000 funtów. Historyczne miasta, wspaniała architektura, świetne jedzenie – to wszystko zachęca inwestorów do kupna domu lub apartamentu we Włoszech. W tym roku wypłynęły, nowe tańsze destynacje do zakupu nieruchomości we Włoszech, jak np. Scalea w Kalabrii na południu kraju. W popularnej Toskanii dużym wzięciem cieszą się miasta takie jak Fivizzano, Chianni, Licciana Nardi, a także Ostuni w Puglii.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz